Częste pytania

Tutaj znajdziecie najczęściej zadawane pytania, jakie otrzymujemy od czytelników Księgi Życia.


Kto jest autorem Księgi Życia ?

Autor prezentuje w dużym skrócie swoje życie na pierwszych stronach księgi. Znajdziecie więc ważne fakty, które jego zdaniem były użyteczne do ujawnienia, aby każdy zrozumiał, że był takim samym człowiekiem jak inni. Aby nie stać się obiektem uwielbienia, wybrał anonimowość, bowiem ważne było jego przesłanie, a nie posłaniec. Poza tym, poznanie jego imienia i nazwiska nie wnosi nic esencjalnego do zrozumienia dzieła. Nazywany Synem Człowieczym, Mesjaszem, Shilohem w Piśmie Świętym, Emmanuel jest tym, który musiał powstać w czasach mesjańskich, aby obudzić ludzi swoimi słowami. Jezus jest postacią z Biblii, która jest dzisiaj reprezentacją Syna Człowieczego. Odkrywa w ten sposób wypełnienie przepowiedni biblijnej, co zdecydowanie potwierdza jego osobowość.

Jakie istnieją tłumaczenia ?

Wydawnictwo Plumor nie ma możliwości finansowych do zapłacenia tłumaczom zawodowych, aby przetłumaczyć to dzieło. Więcej, wydaje nam się konieczne, że osoby tłumaczące przeczytały i zrozumiały Księgę Życia aby jak najlepiej przekazać Ducha, który został im dany. Tak więc, wszystkie tłumaczenia są wykonane przez czytelników wolontariuszy i dwujęzycznych, posiadających silne przekonanie przekazania dzieła w ich własnych językach. Na dzień dzisiejszy, wersje włoska i polska Księgi Życia są ukończone i do dyspozycji w internecie, jak również wersja angielska. Wersje hiszpańska i arabska są w trakcie.
Jeśli posiadacie szczególne zdolności w tłumaczeniach, nie wahajcie się nas skontaktować, możemy was skierować ku innym osobom w celu partycypowania w tej pracy pełnej wysiłku, ale koniecznej w niesieniu pomocy w propagowaniu Księgi.

Co mogę zrobić, aby partycypować w rozprowadzaniu Księgi Życia ?

Nie mamy żadnych specjalnych wymagań względem czytelników Księgi Życia, ponieważ każdy może robić to, co jemu wydaje się słuszne. Tym niemniej, możemy wam przekazać kilka sugestii, aby uniknąć zbytecznego zmęczenia oraz aby akcja miała sens. Nie chcemy nawracać. My chcemy poinformować ludzi o egzystencji tej Księgi i konieczności jej przeczytania, ale nigdy w celu przekonywania lub zmuszania do czegokolwiek. Prezentujcie więc Księgę w prosty sposób ; sposób zrozumiały, który ktoś inny może usłyszeć, z szacunkiem i bez naciskania.
Podajemy informacje w internecie w odpowiedzi na tematy poruszone w księdze, z bezpośrednim łącznikiem do adresu, aby uzyskać obszerniejsze informacje. Jeśli odpowiadacie w sprawie artykułów lub informacji na forum, używajcie łącznika związanego z nimi, a nie stronę powitania (jeśli to konieczne, skopiujcie łącznika w podsumowaniu). Jeżeli cytujecie fragment z Księgi, prosimy podać numer rozdziału i paragrafu. Ale nie jest konieczne przesadne wysyłanie informacji na adresu lub fora, które nie mają nic wspólnego z tematami poruszonymi w Księdze Życia.
Każda pomoc w takim sensie, aby rozpropagować informację w mediach jest mile widziana i nie wymaga naszej uprzedniej zgody, pod warunkiem, że są respektowane obowiązujące zasady w telekomunikacji i radiokomunikacji i jeśli pozostaje ona w zgodzie z Duchem przewodzącym Księgi Życia.

Rozdzial 60 (22) Dlatego też, jak tylko księga osiągnie waszą świadomość, bądźcie otwarci na nowe rzeczy, które są napisane i od dawna przewidywane. Jeśli chodzi o wykonanie głoszonego słowa Bożego, proszę was, żebyście niczego nie dodawali, niczego nie odcinali, nie rozdzielali na części oraz przestrzegali sensu oryginalnych słów podczas jego przetłumaczenia. Ażeby was nie uderzył gniew Boga, nie powinniście, pod żadnym pretekstem, wprowadzać zmiany w tekście, rysunkach, oraz ich kolejności.

Czy istnieją już stowarzyszenia ?

Zaznajomiliśmy się z dwoma ugrupowaniami ludzi, którzy przeczytali Księgę Życia i którzy zdecydowali się, aby wspólnie zamieszkać. Jednakże, pozostaje to indywidualną inicjatywą czytelników i nie dotyczy to małej ekipy, który zajmuje się wydawnictwem i stronami internetowymi. Są to postanowienia odnoszące się do każdego i my nie doradzamy nikomu w wyborze miejsca lub sposobu życia.

Jak spotkać innych czytelników Księgi Życia ?

Istnieje forum stworzone przez czytelnika, oraz zespół na Facebooku. Jednakże, nie jest naszą rolą obsługiwanie tych grup lub forum, ponieważ każdy powinien stać się samodzielny i odpowiedzialny.

Czy jesteście nową sektą lub nową religią ?

Aby was przekonać, że nie jesteśmy ani nową sektą ani nową religią, musicie przeczytać Księgę Życia w całości, ale możemy wam już odpowiedzieć na kilka zagadnień. Księga Życia zwalcza wszelkie ruchy dogmatyczne, obojętnie czy są to ruchy religijne, naukowe, polityczne... pokazując, że te sposoby myślenia limitowane tworzą zamknięte umysły. Księga Życia odrzuca jakąkolwiek formę autorytetu, hierarchii, dominacji człowieka przez człowieka. Tłumaczy nam, że pieniądz ma tylko wartość w tym świecie, który się stacza, i że aby zbudować nowy, bardziej sprawiedliwy świat, musimy żyć bez odwołania się do pieniądza. Księga denuncjuje również wszelkie religijne ceremonie, rytuały i zbiorowe modlitwy.

Księga Życia ma na celu wyzwolenie człowieka z ciemności i przywrócenie mu pierwotnej wolności. Mając te założenia jako bazę życia, nie będziemy wiarygodni broniąc wartości i gdy nasze postępowania będą szły w przeciwnym kierunku jak nasze przekonania. Dlatego też, nie ma wśród nas żadnych szefów, żadnych guru, żadnych członków, żadnej hierarchii, żadnych rozkazów, żadnego kultu, żadnych ceremonii, ani też żadnych pieniędzy ; ponieważ działanie każdego jest dobrowolne, swobodne i bez przymusu. Naszym celem jest tylko dystrybucja Księgi Życia aby, jak to jest napisane, służyła ona jako świadek wszystkim nacjom.

A propos internetu

Istnieje wiele adresów, forum, blogów, które mówią o Księdze Życia, z którymi nie jesteśmy związani. Nie możemy być non-stop poinformowani, o czym się mówi lub powie na tych forach, które mają swoich odpowiedzialnych od ich twórców. Niektórzy modyfikują lub tez lansują bezsensowne przepowiednie. Przestrzegamy was przed nimi. Mając wątpliwości, proponujemy wam przeczytać ponownie i uważnie Księgę Życia ; rzeczy istotne są w niej prosto i obficie wytłumaczone. Możecie również odnieść się do naszych linków wskazanych na stronie "Przydatne strony i linki pomocnicze", jako gwarancja jakości, i na koniec, jeśli macie jeszcze jakieś pytania w sprawie zrozumienia, nie wahajcie się z nami skontaktować się.

Strona główna
Podsumowanie Księgi Życia
Darmowe pobieranie księgi życia w formacie PDF lub EPUB
Zamów wydaną księgę u wydawcy : PLUMOR
Kontakt
Pokaz rysunków z księgi
Filmy wyreżyserowane przez czytelników
Pomoc
TOP
Kontakt ...
iconezamknąć