Przewodnik po strukturze witryny


Struktura witryny :

Witryna składa się z 2 odrębnych części :

 • Strony, które zawierają treść księgi, są zgromadzone w spisie treści.
 • Inne strony są dostępne poprzez ikony głównego menu.

Oto w kolejności funkcje ikon :

 • Ikona Strona główna daje dostęp do wszystkich stron poza księgą
 • Ikona Podsumowanie pozwala na wyświetlenie spisu treści księgi
 • Ikona Pobieranie pozwala ściągnąć wersje PDF i eBook księgi
 • Ikona Otwarta księga daje dostęp do witryny wydawcy, aby zamówić wersję drukowanej księgi
 • Ikona Pokaz rysunków z księgi pozwala na przegląd rysunków księgi wraz z krótkim ich opisem oraz z linkiem do odpowiedniej strony
 • Ikona Wideo proponuje kilka wideo zrealizowanych przez czytelnika księgi życia
 • Ikona Mail pozwala na kontakt z nami
 • Ikona Znak zapytania naprowadza na stronę którą czytasz

Ergonomia witryny :

Nawigacja za pomocą znaczników stron :

Ta funkcja jest zarezerwowana wyłącznie dla stron księgi.

Aby internauta czytając wersję on line mógł powrócić do opuszczonej strony, został zastosowany półautomatyczny system znaczników stron. Ten prosty system polega na podkreśleniu na żółto w Podsumowanie Księgi Życia, ostatniej wyświetlonej strony. Odbywa się to za pośrednictwem pliku cookie, który jest odczytywany, przy otwarciu strony podsumowanie, umożliwiając mu w ten sposób ustawić się w prawidłowym rozdziale.

Jak to działa ?

Startując od pewnej strony księgi : kiedy jesteście na pewnej stronie (na którą dotarliście z dowolnego linku), strona zostaje zapamiętana w momencie jej wyświetlenia. Dzieje się tak samo za każdym razem kiedy klikacie na wewnętrzny link tej strony (podrozdział lub ilustracja). Ostatni zapamiętany link jest zastąpiony przez nowy link. Można to sprawdzić klikając tuż potem na ikonę podsumowanie, aby w ten sposób zobaczyć link podświetlony na żółto (może być konieczne zaktualizowanie strony : przycisk F5).

Ponieważ jest zapamiętany tylko jeden link, odnosi się on zawsze do ostatnio wyświetlonej strony, dokładnie tak jak znacznik strony, który ustawiamy wewnątrz książki przez jej zamknięciem. Oznacza to, że odnosi się to tylko do ostatniej strony, przeznaczonej do zapamiętania ; poprzednie stają się automatycznie wciągu kliknięć. Aby mieć dostęp do listy wyświetlonych stron, proszę używać przycisk Poprzedni i Następy w waszym nawigatorze.

Ta wersja księgi on line (często używana), jest przeznaczona aby się z nią zapoznać, dając internaucie ogólny widok na listę rozdziałów. Ale radzimy jednak czytanie w kolejności rozdziałów. W tym celu, można pobrać księgę w formacie PDF (gotowa do wydruku) lub eBook jeśli posiadacie smartfona. Można również zamówić wersję drukowaną u wydawcy, aby ją czytać jako ulubioną książkę.


Krótkie adresy (funkcja eksperymentalna) :

W celu bezpośredniego wyświetlenia zaplanowanej strony księgi i bez konieczności uprzedniego wyświetlenia głównej strony księgi, został wprowadzony system krótkich adresów. Jego rolą jest oczywiście zapewnienie dostępu do konkretnej strony wybranego rozdziału. W ten sposób można używać te krótkie adresy jako linki na innych witrynach, forach, itd... w celu zapewnienia dostępu do omawianego zdania, rysunku lub wideo z księgi życia. Na przykład w celu dostępu do :

 • Rozdziału - podrozdziału 34 - 7 ; wystarczy wpisać adres ksiegazycia.com/ch34-7
 • Rysunku 13 : ksiegazycia.com/img13 si vous voulez voir l'image 13.
 • Wideo numer 2 : ksiegazycia.com/vid2 ; jeśli chcesz zobaczyć wideo numer 2

Spotkane problemy :

Jeśli spotkacie się z problemami wyświetlania stron lub innych dowolny problem, nie wahajcie się skontaktować z nami, prezentując webmastera jako adresata tego komunikatu. Wszelkie uwagi i sugestie mogące polepszyć użytkowanie tej witryny internetowej są mile widziane.

Strona główna
Podsumowanie Księgi Życia
Darmowe pobieranie księgi życia w formacie PDF lub EPUB
Zamów wydaną księgę u wydawcy : PLUMOR
Kontakt
Pokaz rysunków z księgi
Filmy wyreżyserowane przez czytelników
Pomoc
TOP
Kontakt ...
iconezamknąć