Darmowe pobieranie Księgi Życia Baranka
Część pierwsza : Wypełnienie się pisma świętego

18

Interpretacja nauki

(1) Mogąc tylko dodawać lub odejmować, człowiek może wyłącznie skomponować na podstawie tego co już istnieje. A jeśli nawet kopiuje on naturę, nie jest on wcale w stanie zmienić wodę i sole z ziemi w oliwki, lub figi, lub w kasztany, lub jabłka, lub w inne owoce. Nikt nie może tego stworzyć, jednak Ziemia jest zdolna to uczynić. Produkuje ona również wszystkie rodzaje drzew, roślin, ziół, kwiatów i ziaren ; a także owady, ryby, ptaki, gady, czworonogi, inne zwierzęta, i człowieka. Wywołuje również pory roku, deszcze, płynące wody i te które tkwią bez ruchu ; ponieważ, podobnie jak matka, dostarcza ona istotom, które ona rodzi wszystko co jest niezbędne dla ich egzystencji.

Fałszywi bogowie

(2) Lecz naukowcy, oni, pozbawieni szacunku i świadomości, opracowują oni chętnie żelazne maszyny, które walą drzewa, inne, które je miażdżą i niszczą ich owoce wraz z istotami, które się nimi żywią ; inne jeszcze, które kopią w ziemi, naruszają ją, zniekształcają i zanieczyszczają ją. I nie wahają się wymyślać straszne choroby, diaboliczne bronie i inne wojenne maszyny, aż do broni nuklearnych, aby wszystko wytępić. Postępują tak, dlatego że ich próżność jest taka, że są oni nadzwyczajnie zazdrośni, że są oni obcy w koncepcji istot, które Ziemia tworzy w doskonałości. Oto dlaczego, narzucają oni strach, aby być panami świata i wszystko zmienić według ich obrazu, aż do człowieka ; w przeciwnym razie, lepiej jest dla nich wszystko zniszczyć...

(3) Wynosząc się zdecydowanie powyżej Stwórcy, i nie mogąc już dłużej znieść, że tworzenie nie powstaje z ich rąk, osoby te, które biorą się za szczególnych i wyższych do reszty świata, nie wahają się wówczas zmieniać charakter natury przez manipulacje genów, komórek, lub embrionów. Z drogi ! Z drogi ! Odsuńcie się ! Odsuńcie się ! Krzyczą oni do tłumu, przychodzimy wziąć na siebie całą Ziemię i całkowite utworzenie, aby skorygować niedoskonałości ! Zmienimy rośliny, zwierzęta i człowieka, aby wszystko udoskonalić, twierdzą oni ! Lecz jakie są ich dzieła ? Obserwując je uważnie, wydaje się, że pogarszają one wszystko, tworząc ubóstwo, jak również niezliczone choroby i wiele cierpienia. I z ich przyczyny, wszystko to co jest naturalne zanika, a pierwotny porządek został zakłócony. Nie dosłyszeli, że Bóg jest zazdrosny o dzieła, które on stworzył. Jednak usłyszą go ; ja wam to mówię.

(4) Ale, aby narzucić się całemu światu, ci synowie ciemności, którzy zaprzeczają Wiekuistemu, obowiązani byli sobie znaleźć innego stwórcę odpowiadającego lepiej ich ogromnej próżności. Poszukali i znaleźli go w grze nazywanej : HAZARD, i narzucili go umysłom. Ten stał się zatem ojcem wszystkiego, konieczna im była matka ; ustanowili, że będzie nią EWOLUCJA. Był im wówczas potrzebny powód do życia, znaleźli go w KONIECZNOŚCI DO EGZYSTENCJI. Jednakże, musieli opracować początek wszechświata, urobili go dzięki nagłej EKSPLOZJI, w określonym czasie, z tajemniczej materii, istniejącej od zawsze i pochodzącej znikąd, która nie mogła już dłużej błąkać się w nieograniczonej przestrzeni. Ale, sądząc, że ta niesamowita eksplozja i chaos, który za nią nastąpił doprowadził do narodzin galaktyk doskonale uporządkowanych w ich ruchach i wszystkiemu temu co się tam znajduje ; byli oni bardzo zaniepokojeni ; a ponieważ, że nie wymyślili wieczności pomimo ich początku wszechświata, pilne było im znaleźć zakończenie... Szukali go oni ze wszystkich stron i w końcu ujrzeli go ostatnio w ich słynnych CZARNYCH DZIURACH, których nie lokalizują wewnątrz ich mózgu lecz na zewnątrz, w przestrzeni, i nieuchronnie daleko stąd ; gdzie te dziury połykają one łapczywie galaktyki, które wystarczająco już istniały. Dokąd one mogą iść, zastanawiają się oni ? Ci co dobrze to sobie wyobrażają, przeciągają je do RÓWNOLEGŁEGO WSZECHŚWIATA, równoległego do naszego. Z czego jest on zrobiony ? Z ANTYMATERII oczywiście ! Odpowiadają ci najbardziej sprytni, którzy używają ten wykręt, aby przysposobić sobie ucieczkę przed tymi, którzy ich przepytują... Ale było dla nich konieczne, aby określić okres trwania ich wszechświata, którego ograniczają w czasie. Tak więc, z dużą hojnością, pozwalają mu oni trwać przez DWADZIEŚCIA MILIARDÓW LAT... Piętnaście już minęło, twierdzą...

(5) W ten sposób, wymyślili oni wszechświat na ich obraz i w wymiarach wielkości, i niezwykły wszechświat, który pospieszyli się zamknąć w ich prawach, z obawy, żeby on stamtąd nie uciekł. Następnie, uczą oni tych niedorzeczności dzieci, ale robią jednak straszne grymasy z niepokoju ; bo dobrze wiedzą, że tak wielkie kłamstwa nie mogą trwać długo. Ci ludzie są pozbawieni rozumu ! Jednakże, są oni nadal przepytywani i słuchani, czasem poważani... Trzymają oni w ten sposób świat w swoich rękach.

Rzeczywistość

(6) Jeśli jakiś kamień oderwie się od góry i stoczy się aż na równinę, gdzie się zatrzyma, czy może on się znaleźć gdzie indziej niż tam gdzie się zatrzymał ? Nie może ; ponieważ jego kształt, jego waga, jego nierówność, jego początkowe miejsce, jego nabyty pęd ; jak również wypukłość, skład gruntu i wszystko co spotkał na swojej drodze nie mogło go poprowadzić gdzie indziej, inaczej poturlałby się on gdzie indziej. Jest on więc zmuszony być tam gdzie się znajduje. Jeśli teraz rzucimy garstkę małych kulek w kierunku dziury, do której jedna z nich w końcu wpadnie, czy wpadnie ona przez przypadek, czy dlatego że jest ona również zmuszona ? Zupełnie jak kamień, nie może ona poturlać się gdzie indziej i nie może uniknąć wpadnięcia do dziury. Teraz, jeśli zbudujemy dom, czy istnieje on przez przypadek czy z czystej woli ? Istnieje on z aktu woli. Te trzy przykłady wyraźnie pokazują, że rzeczy są zmuszone istnieć takimi jakimi są. Nic z tego co widzimy nie może istnieć w inny sposób ; w przeciwnym razie byłoby inaczej, i zawsze zmuszone być takie jakie jest.

(7) Nie ma zatem wątpliwości, że każda rzecz ma powód do istnienia, tam gdzie się ona znajduje, i że jej egzystencja jest wymuszona – Hazard więc w niczym nie istnieje – Nie jest on jakąś nauką, ani Nauką, jest tylko słowem ucieczki a nie wytłumaczeniem. Ale skoro naukowcy powołują się na niego we wszystkim i czynią jednakże dzieła z jakiegoś powodu, dzieła pomyślane i rozważone, jak oni więc nie spostrzegają, że jeśli to hazard stworzył ich samych, to ten hazard nieuchronnie jest inteligentny ? Tłumaczę to w inny sposób : skoro twierdzą oni być skutkiem przypadku, wówczas kiedy ich dzieła są skutkiem ich namysłów, czy nie trzeba rozumieć, że za ich pośrednictwem, hazard obdarza siebie samego inteligencją, przyczyną, wolą i zamiarem ? Jeśli tak nie jest, to musimy przyznać, że ci hazardowi ludzie czynią dzieła przypadkowo, czyli bez zastanowienia i bez celu. Toteż, czy to poprzez ich prace lub ich bzdurne wypowiedzi, naukowcy są ludźmi nieodpowiedzialnymi, udowadniając, że są oni bardzo niebezpieczni. Muszą oni z tego powodu odejść wraz ze wszystkimi tymi, którzy jak oni, nie rozumieją, że hazard przybiera kształt wyłącznie w głowie tego, który niczego nie rozumie ; i że to z powodu tego zaburzenia świadomości, ustanawia go sobie jako naukę, jako schronisko, jako Boga. Czy jest on więc w stanie szanować Ziemię i jej mieszkańców ?

(8) To z tych oczywistych powodów Bóg domagał się od człowieka, aby nie spożył z drzewa poznania ; ponieważ ci, którzy to czynią przed czasem chcą z Nim rywalizować. Co jest najgorszą rzeczą jaka może spotkać człowieka ; ponieważ zmienić naturę rzeczy i istot podważa pierwotny porządek i przeznacza świat do zniknięcia – Nie można oswoić Natury, a próbując , można ją tylko zniszczyć – Dlatego, i choć umysł może wszystko badać aż do głębokości Boga, ludzka ciekawość nie może skłonić do zmodyfikowania to dzięki czemu żyjemy, jak to bezczelnie robią ci, którzy są wam znani. Czy są oni kimś więcej niż Stwórca, aby modyfikować jego dzieła ? Skoro człowiek nic nie stworzył i skoro istnieje on sam niezależnie od jego woli, nie powinien on w żadnym przypadku przekształcać Natury, która jest źródłem jego istnienia. Ponieważ życie, to jest świadomość i miłość dzieł Wiekuistego, a nie tym co je niszczy.

Przyszłe życie

(9) Choć ludzkość jest bardzo młoda na Ziemi, jest ona jednakże w trakcie niszczenia życia przez swoje szkodliwe działalności. Lecz, od chwili gdy ci, którzy ignorują istoty znikną na zawsze ze świata, świat będzie mógł swobodnie trwać dalej. Wszystkie anioły w niebie znają to przejście, które jest również ich przejściem, ponieważ gwiazdy naśladują tę samą drogę wraz z ich własnym światem. Dzieje się tak, ponieważ gwiazdy, które rozświetlają się znajdują się na obrzeżach Galaktyki, a następnie kierują się powoli do środka tej ostatniej, gdzie one znikają, kiedy wyczerpały już swoją materię. Podczas tego ruchu, gwiazdy zmieniają ich rozmiar, ich kolor i temperaturę. To właśnie zmienia świat, który oświetlają one przez całą ich podróż. Dlatego powiadam, że wszystkie anioły znają tę drogę.

(10) Zobaczymy w istocie, że gdy Neptun, następnie Uran, potem Saturn, potem Jowisz staną się na przemian gwiazdami, będą one za każdym razem zwiększać widoczną średnicę Słońca, do którego są one dołączone. W ten sposób, Słońce, ono samo, stanie się zatem olbrzymią gwiazdą. Jego światło, jego ciepło i kolor staną się wtedy bardziej łagodne. W rezultacie, nasz świat zmieni się również i będzie miał inny wygląd od tego z naszych obecnych czasów. Jeśli więc patrzymy na świat w dolnej części Koła i tam gdzie się znajdujemy, ma on wygląd taki jaki znamy. Lecz, gdy popatrzymy na niego kiedy Słońce będzie średnią gwiazdą, będzie on miał inny wygląd, i inny znowu kiedy Słońce stanie się olbrzymią czerwoną gwiazdą. Ziemia pozna w ten sposób odmienne światy. I tak się dzieje ze wszystkimi światami w niebie. Dlatego Pismo Święte mówi :

Wszelki ród na ziemi bierze swą nazwę z rodów na niebie.

Oznacza to również, że gwiazdy istnieją, aby Adam i Ewa pojawili się na jednym z tych ciał niebieskich i stali się aniołami w oznaczonym czasie.

(11) W drugiej części księgi, te zmiany słoneczne i te światy przyszłości są reprezentowane przez spiralę. Ta oprowadzi wszystkie moje wypowiedzi na temat egzystencji, ponieważ ilustruje ona również sukcesywne odrodzenia ludzkiej duszy, które wystąpią w trakcie tych zmian. Wyszkolimy się na ten temat. Każdy zrozumie wówczas, że celem istnienia ciał niebieskich jest produkować dusze, które są siedzibami Boga wszędzie we wszechświecie, ponieważ wszystko jest stworzone przez Boga, dla niego samego. Dlatego mówię, że nie jesteście wcale : wami, lecz : Nim.

(12) Pochodzenie życia nie jest więc do badania na tym świecie, ponieważ istnieje ono od zawsze wszędzie w wszechświecie, i objawia się na każdej Ziemi świeżo ukształtowanej. Nie wiedząc, że tak właśnie jest, człowiek wciąż nie jest zdolny wiedzieć kim on jest, ani skąd pochodzi jego umysł, który odróżnia go od innych stworzeń. Myśląc wówczas, że narodził on się, aby umrzeć a nie, aby wiecznie żyć, chodzi on z pochylonymi plecami i stale cierpi, ponieważ obawia się on śmierci. Lecz człowiek nie jest wyłącznie śmiertelnym ciałem. Jest on najpierw duszą, z której unosi się jego umysł. Dusza jest wynikiem doświadczeń, świadkiem tego co przeżywamy, przeznaczając Adama i Ewę do wiecznego życia poprzez sukcesywne odrodzenia, które będą związane ze zmianami słonecznymi, które omówiliśmy.

(13) Dusza, która zasłużyła na dalszy ciąg swojego istnienia, będzie żyła we wszystkich epokach, które znajdują się na drodze życia, jak już o tym wspominałem. Lecz aż do tego czasu, bez wiedzy o gwiazdach, człowiek nie rozumiał egzystencji ani powodu istnienia jego duszy ; tym bardziej, że nie był w stanie połączyć swojego życia wraz z tym ze wszechświata. Zastanawiając się wówczas czy pozostawało coś z jego osoby po śmierci, skusił się on do różnych rzeczy. Ale księga życia Baranka oświeci go. Będzie wtedy wiedział dlaczego Bóg wezwał go na świat żywych.

(14) Na razie, Adam i Ewa nie wiedzą jeszcze, że potrzebny jest cały wszechświat, aby oni istnieli, i wszystko co pochodzi z góry, aby był pełen życia. Dlatego człowiek wciąż szuka skąd pochodzi życie na Ziemi, i sądzi, że któregoś dnia będzie w stanie sam dać życie przyrządom, które tworzy... Sądzi również, że za pomocą niektórych medycyn, będzie on któregoś dnia mógł żyć wiecznie wraz ze swoim ciałem. Uważając siebie ponad Stwórcę, jego osądzenia są odwrotne we wszystkich dziedzinach nauki. Toteż, nie może on pojąć, że śmierć ciała jest niezbędna, aby unicestwić dusze, które nie zasługują już, aby istnieć. Pojęcie tej zasługi wymyka mu się, ponieważ myśli, że go to nie dotyczy. Wówczas, zdaje mu się, że może robić wszystko co mu się podoba, nie będąc odpowiedzialnym.

(15) Skoro nie ma żadnego kawałka wszechświata, który by nie był z materii, łącznie z przestrzenią, jest więc pewne, że dusza jest materialna i że wszystko co doświadczamy wpisuje się na niej jak w księdze. Sedno sprawy nie jest więc żeby wiedzieć gdzie ona się znajduje w ciele, ani jaki kształt daje jej Bóg. Lepiej jest zrozumieć jej rzeczywistość i jej przeznaczenie.

Aspekt istoty ludzkiej
2 - Aspekt istoty ludzkiej

(16) Oto tchnienie Boga schodzące z nieba na Ziemię, aby stworzyć człowieka i wypełnić życiem, i sposób w jaki umysł powstaje na jego podstawie. To co otrzymujemy z nieba, w postaci subtelnych fal, zostaje porównane z pismem już wydrukowanym na duszy wraz z tym co już doświadczyliśmy, i tworzy umysł, który wznosi się z nas. Stąd ta potrzeba do życia od dzieciństwa w naturalnym środowisku, w którym wszystko jest prawdziwe. Wobec tego, jeśli pisma duszy są skażone kłamstwem i haniebnymi czynami, jest pewne, że umysł, który unosi się z niej jest niezdolny uchwycić prawdę, bo taka dusza jest martwa. Podczas gdy ma ona wpisane rzeczy dobre i wiarygodne, oddaje echo temu co pochodzi z góry nie zniekształcając tego. Jest ona wtedy żywa.

(17) Dopilnujcie więc, aby nie stracić waszej duszy, która jest waszym największym skarbem. Z tego właśnie powodu Jezus rzekł :

Cóż bowiem za korzyść odniesie człowiek, choćby cały świat zyskał, a na swej duszy szkodę poniósł ? Albo, co da człowiek w zamian za swoją duszę ?

(18) Dla człowieka, rzeczywiście nic nie ma ważniejszego niż jego dusza, która przeznacza go do wiecznego życia. Toteż, zrozumcie, że kiedy przychodzimy na świat, nie idziemy każdego dnia w kierunku śmierci, lecz wkraczamy do życia na zawsze. Jeśli więc słuchacie mnie i idziecie wraz z Bogiem, nie będziecie już mieli lęku przed starzeniem się ; wręcz przeciwnie, będziecie szczęśliwi to zrobić, aby dokończyć zapis waszej duszy. I nie będziecie już więcej bać się śmierci. Ponieważ, od tej chwili, wiecie, że dusza jest porównywalna do ziarna, które daje poród nowej roślinie w sprzyjającym czasie. Dusza jest wieczna i niezniszczalna. Przechodzi ona w ten sposób wieki w nieświadomości, aż do dnia, w którym ponownie się ona otacza ciałem, które jest jej niezbędne do życia. Tak więc, gdy umieramy, otwieramy natychmiast oczy w innym świecie oświetlonym przez kolejne Słońce ; ponieważ dusza przechodzi z ziemskiego świata do innego ziemskiego świata bardziej oddalonego, nie będąc świadoma czasu, który je oddziela. Nauczeni o wszechświecie, zrozumiecie to.

(19) Do jakiego dzieła można by porównać ludzką duszę ? Wyobraźmy sobie, że jest ona cząstką, ale podobną do niezniszczalnej podstawki mającą wpisane obrazki, dźwięki, wyrazy i ruchy, które zaznaczają się poprzez fale, i z możliwością odtworzenia do woli za pomocą urządzenia stworzonego do tego celu. Porównajmy więc ludzkie ciało do tego urządzenia. Nie zrozumcie jednakże przez to, że człowiek byłby w stanie stworzyć takie urządzenie pod koniec sześciu dni, i że Bóg nie byłby w stanie tego uczynić od zawsze ; ponieważ to Bóg tworzy człowieka. A człowiek wie jak zrobić takie urządzenia, ponieważ jest on sam perfekcją.

(20) Dzięki wiedzy, zwyciężyłem ze śmiercią. I wy zwyciężycie ze śmiercią wraz ze mną jeśli nadal będziecie mnie słuchać, ponieważ jestem posłany na Ziemię, aby utrzymać wiecznie przy życiu potomstwo Abrahama, Izaaka i Jakuba. Dlatego powiedziałem, że ci, którzy należą do narodu obietnicy, i którzy umarli powrócą do życia w sprzyjających czasach ; jak powrócą ci, którzy umrą w sanktuarium, którym jest królestwo Boże.

(21) Strzeżcie się więc tych, którzy twierdzą : mamy tylko jedno życie, róbmy co chcemy ! Bo z taką ignorancją, jawnie naruszają wszystkie przykazania prawa, mające na celu, aby utrzymać człowieka z głową na karku. Stając się niemoralni, kłamią oni, popełniają cudzołóstwo i odrzucają innych ; okrywają się hańbią, kradną, gnębią, zabijają i niszczą wszystko ! Czy powinni oni więc wiecznie żyć ? Już wyrzuceni z zasługi życia, niech się upadlają jeszcze ; ponieważ oni, będą faktycznie mieli tylko jedno życie.

(22) Jeśli Ziemia byłaby idealnie gładka, czy wyobrażacie sobie to wszystko co mogli byśmy na niej napisać piórem i atramentem ? Jest możliwe dzięki falom, napisać taką samą ilość na duszy , która być może jest cząstką, neutronem, Bóg to wie. Ale pierwsze życie wpisuje tylko malutką część tego co będzie wpisywane przez całą drogę dużej spirali. Dlatego, daleko od jej zakończenia, dopiero zaczynacie historię waszego życia. Co nie może być przypadkiem tych, którzy nie mogli się oprzeć pokusie, która zstąpiła na Ziemię, aby wypróbować ludzi. Nie trzęście się tymczasem, z powodu waszych grzechów, wy obrzezani sercem. Ponieważ, jeśli pojmujecie mnie dziś, oznacza to, że te grzechy nie były w stanie zniszczyć waszej duszy. Dlatego są one wam wybaczone.

Czas i okres trwania życia

(23) Czuwajcie więc, abyście nie czuli się niezależni od Ziemi. W przeciwnym razie, podobnie jak ci, którzy rządzą, nie moglibyście mieć szacunku dla niej i dla wszystkiego tego, co ona hojnie produkuje. Starajcie się najlepiej zrozumieć, że nie możemy urodzić się żywi z ciał niebieskich, które byłyby martwe, i że w związku z tym Ziemia jest żywa.

(24) Otóż, skoro ciała niebieskie mają swoje własne życie, pracują one wewnętrznie i zewnętrznie jak to będzie udowodnione. Na razie, wiedzcie, że ich zewnętrzne działanie polega na obracaniu się wokół siebie i dokoła ich gwiazdy, którą one pobudzają i wzmacniają, aby się z niej żywić. Tak właśnie robią planety wokół Słońca. Ziemia kręci się wokół własnej osi w dwadzieścia cztery godziny i wokół Słońca w ciągu roku. A zegar, który człowiek sobie wyrabia nie wskazuje w żaden sposób upływu czasu, lecz wyłącznie ruch obrotu Ziemi wokół własnej osi i dokoła Słońca. Pokazuje on tylko szybkość i okres trwania, z którym Ziemia się obraca, i od którego ruchu wszyscy zależymy. W związku z tym, wiemy że czas sam w sobie nie istnieje. Jak mógłby istnieć, skoro jest tylko pomiarem ruchu materialnego ciała ? Nie mając żadnej konsystencji, czas absolutnie nie upływa. To wy przebywacie na Ziemi, która przemija z tą samą prędkością, ale która trwa dłużej.

(25) Aby znormalizować i zmechanizować świat, człowiek wymyślił sobie jednostki miary, do których się on odnosił. I czas jest jedną z nich. Lecz, skoro czas nie ma konsystencji, czyli żadnej materialnej rzeczywistości, musimy się powstrzymać od mierzenia się wraz z nim. Trzeba również usunąć wszystkie inne jednostki miar, ponieważ, kiedy mierzymy znamy wyłącznie jednostkę miary a nie rzecz, którą mierzymy... Czym moglibyśmy wymierzyć nieograniczoną głębię wszechświata, oraz jej wieczność ? Czy można również wymierzyć powód egzystencji rzeczy jakimś urządzeniem ? Używajcie wyłącznie zdrowego rozsądku, a nie pomylicie się.

(26) Nie mieszajcie już więc narzędzia, którego używamy do uprawy z samą uprawą. Mierzyć, liczyć lub wyszukiwać dokładności jest tylko rozproszeniem umysłu i niewątpliwym oddaleniem się od zrozumiałości, bo wszechświat nie składa się z liczb, obliczeń i dokładnych rzeczy, lecz jest tylko racjami egzystencji. Dlatego, wszechświat, który mieści w sobie przestrzeń i galaktyki, nie jest w żaden sposób wymierny i policzalny.

(27) Bezsporne jest to, że mierząc okres czasu ludzkiego życia, nie jesteśmy w stanie uniemożliwić temu człowiekowi przebywać na Ziemi ; bo ludzkie ciało, które jest zakończonym ciałem i doskonałym, nie może zmienić kształtu. Tak więc, nie może on naśladować w nieskończoność działalność Ziemi, która wraz ze Słońcem, stale zmienia warunki życia istot.

(28) Spędzać, to urodzić się i zestarzeć się, a następnie opuścić swoje ciało. Ponieważ, jeśli nie byłoby wcale starości, to nie byłoby oczywiście żadnej młodości. Czego byłoby warte życie w takich warunkach ? Nie, życie nie może się obyć bez starzenia się i zniknięcia ciała, które jest niezbędne, aby ukarać niezasłużone dusze i pozwolić innym kontynuować ich drogę do kolejnych odrodzeń. Wiedzcie więc, że starzenie się jest jedną z doskonałości życia, a nie skandalem jak to podkreślają inteligentni.

(29) Jest jeszcze jedna rzecz powszechnie uznana pod koniec tych czasów, to to ogromne dodatkowe kłamstwo ze strony naukowców, którzy twierdzą, że przedłużyli wiek życia człowieka o ponad trzydzieści lat ! Od czterdziestu lat ; mówią ; wiek, który mieli ludzie dawniej, my go dzisiaj przedłużyliśmy do siedemdziesięciu pięciu lat ! Po czym twierdzicie : naukowcy są bogami, którzy mają moc do przedłużenia życia stworzeń ! Wspierajmy ich w ich badaniach, które doprowadzą do wiecznego życia, dla ludzi dobrych jak i niedobrych !

(30) A ja wam powiadam, że ich oświadczenie to próżność i dodatkowe zamieszanie, ponieważ, w starożytnych czasach, okres czasu życia ludzi był równy temu w dzisiejszych czasach. Mojżesz świadczy o tym w dziewięćdziesiątym Psalmie, gdy modli się do Ojca, aby zwrócił na nich uwagę. Rzekł on :

Bo wszystkie dni nasze płyną pod Twoim gniewem ;
Kończymy nasze lata jak westchnienie.
Miarą naszych lat jest lat siedemdziesiąt,
Lub, gdy jesteśmy mocni, osiemdziesiąt ;
A większość z nich to trud i marność,
Bo szybko mijają, my zaś odlatujemy.

Ponieważ Mojżesz wyraźnie stwierdza, że okres czasu życia ludzi był dawniej do siedemdziesięciu pięciu lat średnio, a nie czterdziestu, jak więc naukowcy w dzisiejszych czasach śmią twierdzić, że przedłużyli wiek do siedemdziesięciu pięciu lat ? Jeszcze trochę, a obwieszczać będą całemu światu, że istoty to dzieło z ich rąk !

(31) Bez nich i tych wszystkich, którzy jak oni, narzucają swoje zasady narodom, okres czasu życia byłby dziś ze sto dwadzieścia lat. Jest to co Bóg powiedział w Piśmie Świętym, ponieważ, od czasu stabilizacji jej odległości od Słońca, Ziemia nie przestała ulepszać warunki życia. Trzymajcie się więc z dala od tych, którzy mylą naukę Stwórcy, dzięki której istniejemy, i tej naukowców, przez którą giniemy.

(32) Wiedzcie również, że przed Mojżeszem ludzie określali ich wiek księżycowymi latami. Na każdym nowiu, dodawali oni jeden rok do ilości ich lat. Wystarczy więc podzielić, powiedzmy, przez trzynaście (trzynaście miesięcy księżycowych), aby zrozumieć, że Adam, który żył dziewięćset trzydzieści lat według Pisma Świętego, przeżył trochę więcej jak siedemdziesiąt jeden według naszych obliczeń. Set żył dziewięćset dwanaście lat, czyli : siedemdziesiąt lat. Enoch żył dziewięćset pięć lat, czyli : sześćdziesiąt dziewięć lat i sześć miesięcy. I tak dalej ze wszystkimi latami podanymi w księżycowych latach.

(33) Ale przestańmy mówić o tych latach życia, które prawdopodobnie pojęliście w ich faktycznym okresie czasu. Chodźmy raczej przeszukiwać głębie wszechświata, aby zobaczyć światy, które tam się znajdują. Zmieni to wasze poglądy i wasz umysł na temat rzeczywistości.

Strona główna
Podsumowanie Księgi Życia
Darmowe pobieranie księgi życia w formacie PDF lub EPUB
Zamów wydaną księgę u wydawcy : PLUMOR
Kontakt
Pokaz rysunków z księgi
Filmy wyreżyserowane przez czytelników
Pomoc
Darmowe pobieranie Księgi Życia Baranka

Tłumaczenie Księgi Życia w internecie lub w PDF/Epub będąc ostatniej wersji, może zawierać błędy mimo całej staranności, którą zapewnialiśmy. Jeśli stwierdzicie jakiś problem, bardzo prosimy o zapoznanie się z oryginalnym tekstem, który znajduje się na witrynie francuskiej, aby go wyjaśnić. Aby tego dokonać, kliknij na francuską flagę, aby wyświetlić odpowiednią stronę. Możesz również nas poinformować o wszelkim błędzie, aby nam pomóc w jego poprawieniu.

Dziękujemy wam za waszą wyrozumiałość.

TOP
Kontakt ...
iconezamknąć