Darmowe pobieranie Księgi Życia Baranka
Część pierwsza : Wypełnienie się pisma świętego

7

Przebudzenie świadomości

(1) Zagłębiasz nas w Pismo Święte bez żenady, aby nam pokazać co się stało od Jana aż do twoich czasów, powiedzą niektórzy, lecz dlaczego nie robisz tego z umiarem i szacunkiem do nas ? Czy nie obawiasz się, że niektórzy nie zgodzą się pójść za tobą, lub że inni ciebie porzucą ?
To prawda , że niektórzy pójdą za mną i że inni mnie opuszczą, ponieważ to też jest napisane i musi się spełnić. Lecz, jest to konieczne, ponieważ mogę zaprowadzić do królestwa mojego Ojca tylko tych, którzy starają się zrozumieć to o czym mówię, i którzy są zdeterminowani, aby nie brać już udziału w tym niesprawiedliwym i skorumpowanym przez synów Szatana świecie.

(2) Gdy człowiek płynie łodzią w kierunku kogoś kto się topi, to mówi on zdecydowanie : podaj mi rękę ! I wciąga go żwawo na pokład, ponieważ to nie czas na rozmowę, ani na dobre maniery. Dlatego właśnie, pomijam waszą drażliwość i ciągnę was do prawdy bez ogródek, ponieważ, jesteście na drodze śmierci i ponieważ mam wiele rzeczy do nauczenia was poza Pismem Świętym, aby was oświecić i ocalić. Nie zostało już dużo czasu temu światu. Pozwólcie mi zatem nie tracić tego czasu. Opaszcie wasze biodra i chodźcie za mną.

Spełnienie przepowiedni

(3) Inni mi powiedzą : spadasz jak piorun na sekty a zwłaszcza na sektę rzymską, tego smoka któremu ściąłeś głowę. Czy nie obawiasz się, i w tym przypadku, że zażąda ona twojej głowy na tacy, aby zachować swój autorytet, tak jak to zażądała głowy Jana, aby rządzić na całym świecie ?
Zapewne, bestia której już nie było, lecz którą ponownie ukażę, aby z nią skończyć, będzie jeszcze trochę podrygiwać zanim się nie rozpadnie na zawsze ; ponieważ, tak zawsze robi zdrajca kiedy daje się złapać. Jak to jest napisane w apokalipsie, rzymska bestia jest tym smokiem, który jest gotowy do pożarcia syna, którego Ziemia właśnie urodziła, aby wypasać narody pod swoją żelazną buławą. Ten kościół nie odbiega od przepowiedni, ponieważ jest największym, długo trwającym i najgorszym oszustwem jakie było na świecie. Wiadomo, że jego szczególny charakter jest w oszukiwaniu, dręczeniu i zabijaniu niewinnych ludzi ; jego historia od czasów Jana o tym świadczy. Oto dlaczego, nikt nie odważał się jego zwalczyć. Lecz, nie bójcie się o mnie. Emmanuel nie jest wcale kimś, kto zostaje pokonany, nawet jeśli zetnie mu się głowę. Powiadam wam ; istnieje oprócz niego wielu takich, którzy zażądają mojej głowy, ponieważ co drugi będzie tej myśli. To ja obawiam się o was, ale wy nie bójcie się o mnie ; ponieważ jestem przyzwyczajony do bólu i wydaję się sam na śmierć.

(4) Gdybym powiedział że żyłem w czasach Jana, dwa tysiące lat temu, i że jestem reinkarnacją Jezusa, wielu z was uwierzyłoby. Otóż, wcale nie twierdzę, że jestem reinkarnacją, ale zmartwychwstaniem. Jestem tylko pierworodnym między wami, ponieważ jesteście umarłymi, jak i ja byłem umarłym, zanim nie zdobyłem wiedzy która otworzyła mi oczy. Jestem zrodzony z niewiasty. I na nowo się narodziłem, duchowo tym razem, tak jak i wy narodzicie się idąc za mną. Nie mieszajcie już więc zmartwychwstania (które dotyczy ducha) z reinkarnacją (która dotyczy ciała) o której jeszcze wspomnę. Narodzić się drugi raz, to narodzić się duchowo dzięki wiedzy. Oto dlaczego, mówię że Jezus jest podobizną tego który miał się wznieść, podobizną Baranka, który jest zwycięzcą na tym świecie.

(5) Wtedy zapytacie mnie : czy nowy testament jest jak scena która rozgrywa się dziś na naszych oczach i w której jesteśmy aktorami ? Odpowiem że tak właśnie jest, lecz wcale nie chciałem grać tej roli, jak i wy sami nie jesteście chętni grać ją razem ze mną. Chodzi tu rzeczywiście o sceny. Nie możecie już dać się zmylić przez wystrój miejsc w jakich odbywają się akcje. Liczy się to co mówi i robi Jezus, ponieważ jest to symulacja tego, co ja wykonuje dziś i tego co wykonujecie wraz ze mną.

(6) Przede wszystkim, zrozumcie, że gdy wybrany przez Boga pojawia się na świecie, aby położyć jemu kres, jego pierwsza praca polega na oczyszczeniu swojego obszaru. Jest napisane, że Chrystus jest dyrektorem całego świata. Jak więc byłoby to możliwe, że nie natknąłby się on wcale na religie, które są bardziej szkodliwe jedne od drugich ? Lecz nie może inaczej postąpić jeśli nie oddać się samemu na śmierć ; ponieważ kim jest zakonnik, członek sekty w tym mrocznym świecie ? Jest on kimś, kto myśli że zna słowo Pańskie, i nie znosi jak inni nie są tego samego zdania. Takie osoby, wbite w pychę i w wielkiej liczbie, kryją własną obłudę za kilkoma dobrymi uczynkami, ale są w stanie zabijać dzieci, kobiety i mężczyzn z namiętnością. Dogmatyczni i zamknięci na wszystkie nowe rzeczy, działają oni w cieniu i od tyłu, ponieważ nie mają oni żadnej odwagi. Lubią rozlewać krew i zabijają ludzi ; w imieniu Boga powiadają ! A jeśli nie popełniają oni sami najgorszych zbrodni, popychają oni młodych ludzi do tego czynu, manipulując nimi jak przedmiotami. Bóg czuje wstręt do wszystkich takich podłych ludzi, którzy hańbią jego imię ! Toteż dlatego, że nie toleruje On już więcej cienia ani jednego z nich, uwolnię Ziemię od nich na zawsze, która jest mi wręczona.

(7) Jakikolwiek człowiek, każdy należy tylko do Boga, ponieważ między nim a swoim Twórcą nie ma miejsca dla pośredników. Religie nie dadzą więc rady narzucić ich reguł przez praktyki magiczne lub przemocą, ponieważ ustawy z nieba, które będą przestrzegać wszystkie narody w królestwie, znajdują się w sercu każdego rozsądnego człowieka. To właśnie z tego powodu powiadam, że prawdziwa religia, właściwa dla każdego człowieka, jest stylem życia, sposobem codziennego zachowania, i to ona odpowiada myśli Boga. Religia może więc być tylko jedyna. Będzie to dla was całkiem jasne, kiedy nauczę was o wszechświecie i kim jest w nim człowiek.

Przebudzenie wybranych

(8) Lecz, znając was, wiem że uważacie, że wszystko co dotyczy wszechświata Boga, jego jedynego syna, poprzedzające światy, żywe istoty i ich postępowanie jest wam już wszystkim znane ; a tak naprawdę, jesteście w ciemnościach ze wszystkim. Oto dlaczego Jezus rzekł do swoich uczniów :

Zostawcie umarłym grzebanie ich umarłych.

Te proste słowa Jezusa wyraźnie pokazują, że ludzie są umarłymi bez znajomości prawdy ; i że to z tego rodzaju śmierci należy zmartwychwstać w ostatnim dniu. Ten ostatni dzień jest dniem odnowienia wszystkich rzeczy, zanim przyjdzie królestwo Boże. Ale na temat tego głoszonego zmartwychwstania, kapłani z Rzymu oszukują was twierdząc, że wszyscy ci, którzy poumierali od początkowych czasów, powstaną wszyscy naraz, jak jeden, z ich grobów, gratulując sobie w miejscach publicznych... Wiedząc, że ktoś martwy w proch się obróci, to czy można sobie wyobrazić takie widowisko ?

(9) Pismo Święte głosi jeszcze w nowym testamencie :

Zbudź się, o śpiący, i powstań z martwych, a zajaśnieje ci Chrystus.

Daje to zarówno wyjaśnienie zmartwychwstania, światłości ducha świętego i nauczania przez Syna, który wam wszystko wyjaśni. Ale, w upadającym świecie, po okresie niewiedzy, która wywołała poważne szkody w waszych umysłach, będzie wam trudno ocknąć się i wstać. Dzieje się tak dlatego, że będąc z dala od Boga, przywiązaliście się tylko do warunków materialnych. Jedynie jedzenie, picie i rozrywka was interesuje. Lubicie tylko przyjemne rzeczy i tylko pochlebstwo znosicie.
Odczuwacie trudności w wysłuchiwaniu morałów na górze Pana, gdzie stoję i trudno wam wysilić się, aby pojąć wytłumaczenia Pisma Świętego. Jednakże, jeśli nie wyjaśniłbym go wam, to nie dość, że nie moglibyście wiedzieć dokąd was prowadzę, to do tego jeszcze powiadalibyście : dlaczego nie wyjaśnia on tego lub tamtego w Piśmie Świętym, czy nie jest on w stanie tego zrobić ? Czy mogę pozwolić wam tak myśleć, czy wręcz przeciwnie powinienem wam to uniemożliwić, aby było wiadomo, że jestem zesłany z niebios ? Czy wiedzieliście chociaż czym było to głoszone królestwo Boże ? Czy było ono waszą codzienną troską? Absolutnie nie. Jednak ono tu jest, przed wami, w tym nadchodzącym stuleciu.

(10) Czy ratowanie świata nie jest warte kilku wyjaśnień na temat przepowiedni, która świadczy o przybyciu Zbawcy ? Czy nie zasługuję na to, abyście spędzili trochę czasu, aby zrozumieć to co tłumaczę ? Aby was ocalić, nie mogę tylko powiedzieć : oto jestem, to ja, ogłaszany Syn człowieczy, chodźcie wszyscy za mną ! Aby dać się poznać, ktokolwiek wam się przedstawia ; wystarczy, że powie swoje imię, skąd pochodzi, gdzie mieszka i co porabia, i to koniec. Lecz nie może być tak samo z Barankiem, kiedy przychodzi na świat. Ogłosić Zbawiciela to jedna sprawa, i to właśnie czyni Pismo Święte. Lecz nim być w czasach wyznaczonych i udowodnić to niewierzącym, jest inną sprawą ; ja wam to mówię. Należy więc być ostrożnym i cierpliwym. Ponieważ, jeśli najpierw nie otworzyłbym wam umysłu na Pismo Święte w celu jego zrozumienia, chociażby tylko księgę psalmów i Izajasza, i jeśli następnie nie nauczyłbym was o rzeczach niebiańskich, nie bylibyście w stanie zaufać mi ani pojąć tego, o czym mówię.

(11) Jeśli jest to męczące dla was, aby nauczyć się w krótkim czasie tego, czego mieliście się nauczyć od dwóch tysięcy lat, jest to tym bardziej trudne dla mnie, aby was nauczyć tego, co was oślepia i czego nie widzicie. Niemniej, przyszedł czas, abyście zrozumieli to, co pokazuje wam księga życia, i abyście postępowali zgodnie z moimi instrukcjami, w przeciwnym razie, zginiecie. Dlatego, musicie opuścić wasze religie ! Lecz wiem, że byłoby mi łatwiej wyrywać drzewa gołymi rękoma, niż wykorzenić z was religie. Oto dlaczego, w tych ostatecznych dniach, te religijne sekty wymordują jeszcze więcej ludzi, niż to zrobiły w ciągu wieków.

(12) Wyjaśniam, że Jezus jest moją podobizną. Lecz wy w to nie uwierzycie, ponieważ powiecie : syn przybył dwa tysiące lat temu. Wskrzesił trzy osoby, następnie umarł na krzyżu przez żydów ! Jak więc to zrobicie, aby zobaczyć we mnie tego, który wypasa swoje owieczki ? Lub jeśli jeszcze twierdzicie z niedowierzaniem : otóż dziś jakiś gość bierze się za Jezusa ! Czy będziecie w stanie udzielić mi czasu, abym wytłumaczył wam, że tak właśnie jest i po to, aby was ocalić, Ojciec mnie posłał ? Inni powiedzą : czy nigdy nie będziemy mogli robić jak chcemy na tej Ziemi ? Dla tych ostatnich moja odpowiedz brzmi tak : idźcie za mną, i, wyzwoleni z władzy Szatana, będziecie żyli zgodnie z waszymi życzeniami.

Wyrzeczenie się religii

(13) Po uczynieniu ludźmi przesądnymi i głupimi poprzez wieki, sekty religijne nie miały żadnych trudności z utrzymaniem ich w swoich sieciach ; ponieważ, wmówiły im, że jeśli nie dołączą do ich kościoła, zostaną odrzuceni od Boga, i że ich dusza zginie. A ja, Syn Boży, powiadam wam, że jeśli nie wyjdziecie stamtąd, to zostaniecie straceni ; ponieważ nie będziecie mogli poznać prawdy i uciec od tego co nastąpi. Wówczas, nie będziecie w stanie wstąpić do królestwa, ponieważ to ja jestem życiem i ciasną bramą przez którą musicie przejść, abyście zostali ocaleni.

(14) Jeśli religie tego świata ciemności pokazałyby wam Boga przez ich czyny, przepowiednie, i drogę, która prowadzi do królestwa, wówczas moglibyście im zaufać bez słuchania dziś Syna człowieczego. Lecz, ponieważ żadna z nich nie zna przepowiedni, ani wszechświata Boga, ani czasów mesjańskich, następującą po nich apokalipsę, a następnie królestwo, przestańcie polegać na tych oszustach ! Czy uprzedzali was, że Syn niespodziewanie przybędzie, aby położyć kres temu skorumpowanemu światu ? Trzeba było powołać się na Pismo Święte i na prawa Mojżesza, a nie na hipokrytów, którym ulegacie od wieków. Więc nie ma żadnej takiej lub innej przynależności religijnej jak to twierdzicie, lecz jesteście tylko ludźmi, którzy rozumieją lub nie rozumieją Pisma Świętego. Należycie wyłącznie do Boga. Pamiętajcie o tym, ponieważ jesteście w zależności od jego tchnienia a nie od jakiegoś zakonu.

(15) Przekonani o słuszności tego co robią, wiem że kilkoro twierdzić będzie : nikt nie może zapobiec ludziom spotykać się wokół przywódców religijnych ! W rzeczywistości, i choć jest oczywiste, religie prowadzą narody do zguby na całym świecie, i nikt nie mógł zapobiec, aby ludzie przestali w nie wierzyć. I to z tego powodu nadchodzi zagłada ! Posłuchaj mnie ty, który stajesz się nieczułym : ojciec nie prosi ciebie wcale o poświęcenia dla Niego, ani składanie ofiar. On pragnie tylko, abyś wskrzesił serce twoje za pomocą jego prawa przekazanego przez Mojżesza, aby twoje czyny były korzystne dla całego jego utworzenia i dla przyszłych pokoleń. W tym celu, trzeba najpierw szukać Boga, aby pojąć że jesteśmy jedną z jego siedzib, i wykluczyć prawa pochodzące z ciemności ludzkiej. Albo stosujemy prawo nieba, albo stosujemy prawo ludzi, ale nie praktykujemy obu jednocześnie.

(16) W królestwie, nie będzie żadnych praw człowieka. Będzie tylko prawo Boga. Dlaczego tak ? Ponieważ, będąc świadomym tym razem skąd pochodzimy, kim jesteśmy i dokąd dążymy, ludzkość już nie będzie mogła dopuścić obcych praw w ich życiu. Tak, otóż będzie tylko prawo z nieba, na które wszystkie narody się powołają, ponieważ umożliwi im ono pozostać wolnymi ludźmi, chronić się przed każdym niebezpieczeństwem, żyć w spokoju bez zagrażania swojemu potomstwu.

(17) Ponieważ istnieje tylko jeden duch, który wypełnia cały wszechświat, i ponieważ istnieje tylko jeden wszechświat, tylko jedna wiedza, dzięki której istniejemy, i wspólny powód, że wszyscy żyjemy ; nie może więc istnieć kilka religii. Czy widzicie to ? Jeśli nie, to dajcie mi trochę czasu, abym wam otworzył oczy. Po czym, będziecie wiedzieli, że nie można żyć bez moralnego prawa, które utrzymuje człowieka wyzwolonego od zła. Jeśli mi nie wierzycie, nie będę was błagać.

Kto przychodzi z wysoka, panuje nad wszystkimi, mówi Jan. A kto z ziemi pochodzi, należy do ziemi i po ziemsku przemawia. Kto z nieba pochodzi, ten jest ponad wszystkim. Świadczy on o tym, co widział i słyszał, a świadectwa jego nikt nie przyjmuje. Kto przyjął jego świadectwo, wyraźnie potwierdził, że Bóg jest prawdomówny. Ten bowiem, kogo Bóg posłał, mówi słowa Boże, i z niezmierzonej obfitości udziela mu Ducha.

(18) Ale jeśli tylko masz wątpliwości, ty, który czytasz, wtedy zrób tak : zwróć się do twoich przywódców religijnych i zapytaj ich kim jest Eliasz którego Bóg ogłasza na końcu starego testamentu i którego Jezus wzywa z góry swego krzyża. Zapytaj ich także, kim jest Emmanuel i dlaczego Jezus powiedział na końcu apokalipsy : oto przyjdę niebawem, a moja zapłata jest ze mną, by tak każdemu odpłacić, jaka jest jego praca. Zapytaj ich o chrzest, o zmartwychwstanie, i co należy rozumieć przez : narodzić się na nowo duchowo. Niech ci wytłumaczą czym jest dzień odnowienia każdej rzeczy, a także czyściec, wielkanoc i dzień sądu ostatecznego, i także oddzielenie owieczek od kozłów głoszone na ostatni dzień. Niech ci opowiedzą o bestii i o fałszywym proroku, a także o walce Baranka, który zwalcza skorumpowany świat, i z czym ma do czynienia Syn człowieczy, którego Jezus zapowiada bez przerwy. Nie zapomnij ich także zapytać czym jest królestwo, i upewnij się, żeby odpowiedzieli publicznie, na oczach wszystkich. Wtedy będziesz wiedział, kto jest kim i jaka dokładnie jest twoja religia w ciemności. Twoje zbawienie i zbawienie twojego potomstwa zależą od tych przepytywań, czy powstrzymasz się od nich ?

(19) Ty, niedowierzający, nie masz nic przeciwko, że Syn istniał dwadzieścia wieków temu, ale że stoi dziś przed tobą i zgodnie z zapowiedzią, to jest dla ciebie nie do zniesienia ! Lecz twój stosunek do niego będzie również taki sam, jak tych z ograniczonym i dogmatycznym umysłem, ponieważ według ich rozumu, przybycie Syna w ostatnim dniu jest baśnią. Ci, którzy nazywają siebie chrześcijanami, aby zrobić dobre wrażenie, czy pójdą oni dziś za Synem człowieczym ? Zobaczymy, zobaczymy... Ale jedno jest pewne, i zgubi to wielu ; to, że będą mnie oni podejrzewać a nie samych siebie. Jest znane, że ten, który mówi prawdę jest odrzucany przez wszystkich. Jednakże, Pismo Święte świadczy o mnie, i cała ta księga świadczy również ; ponieważ to Ojciec mi wszystko zaleca co muszę powiedzieć. Toteż, doradzam wam wszystkim, abyście nie podejrzewali mnie, lecz was samych, a także wasz sposób w jaki mnie przyjmiecie. Nie przychodzę was poniżać. Wręcz przeciwnie przybywam was oświetlić i was wznieść do nieba, aby was ocalić ; ponieważ w całym wszechświecie nie ma większej istoty jak człowiek z pokornym sercem i rozsądny.

Wielbiciele

(20) Uważajcie, ponieważ ktokolwiek obawia się człowieka, nie boi się słów Boga. A dziś ten, który w dalszym ciągu będzie dawał władzę człowiekowi, przyznając mu jakąkolwiek przewagę nad jemu podobnymi, nie może być godny ludu Boga. Kiedy pochodzimy od Boga i maszerujemy z Nim, nie mamy się czego bać. Ale niebezpieczeństwo jest duże, kiedy nie jesteśmy po jego stronie i kiedy mamy tylko wzniosłych ludzi na ratunek i podporę. Stąd ten niewątpliwy strach, który powołuje głupich czcicieli posągów i amuletów, a także przesądnych. A tak ! Posąg z terakoty czy ze złota miałby mieć więcej mocy niż gdyby był wytworzony z odchodów wołów ? Materia jest materią, a ci którzy wielbią posągi są bluźniercami ! Także ci, którzy zwracają się do bożków i którzy lokują swe zbawienie w nich, powinni lepiej nigdy nie wymawiać imienia Wszechmogącego, który nienawidzi takich ludzi i ich obłudnych praktyk ! Patrzę na taki ród z obrzydzeniem, a Bóg wymazał ich imiona z księgi życia. Oni zawsze byli odrzuceni przez Boga, ponieważ jest napisane w Psalmach :

Ich bożki to srebro i złoto,
Robota rąk ludzkich.
Mają usta, ale nie mówią ;
Mają oczy, ale nie widzą.
Mają uszy, ale nie słyszą ;
Nozdrza mają, ale nie czują zapachu.
Mają ręce, lecz nie dotykają ;
Mają stopy, ale nie chodzą,
Gardłem swoim nie wydają głosu.
Do nich są podobni ci, którzy je wyrabiają,
I każdy, który im ufa.

(21) Prawo Boskie także mówi : nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na Ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią. Nie postawisz steli, której nienawidzi Pan, Bóg twój. Czy zakaz ten jednak nie jest wzgardzony przez religie i wszystkich tych, którzy się do nich odnoszą ? Uważają się za religijnych, lecz praktykują odwrotność tego co Bóg zażądał poprzez swoich proroków, ponieważ są oni wiernymi sługami Szatana ! Są hipokrytami, od których musicie się od tej chwili oddalić. Ponieważ, ich pozory i rytuały nadużywają zaufanie łatwowiernych dzieci, które myślą widzieć postacie z Pisma Świętego w iluminowanych mgłach na wzgórzach, w jaskiniach lub wzdłuż dróg, gdzie znajdują się rozkładające ciała. Robią wtedy z tych knowań jakieś eksponaty, aby was łatwiej przyciągnąć. Ilu was będzie dziś przez to straconych, kiedy powinniście iść za Synem, aby ocalić życie ? W tym sensie, przeczytajcie Ezechiela, będąc ostrożnym na to co mówi Bóg do Syna człowieczego na temat tych, którzy kłaniają się z pokorą przed portretami i posągami, które ozdabiają mury ich świątyń, w których się spotykają. Tak więc zrozumiecie dziś, kiedy Syn przychodzi oddzielić kozły od owieczek, posągi będą powodem licznych zgonów. Lecz wszystkie narody były uprzedzone.

(22) Wyznawcami religii są również ci, którzy poświęcają zwierzęta, albo ludzi, aby składać ofiary Panu ; choć Bóg rzekł wobec tych ludzi pozbawionych wrażliwości :

Jest taki, co zabija w ofierze wołu, a morduje człowieka ;
Ofiaruje baranka, a psu łeb ukręca ;
Składa ofiarę z pokarmów, ale też z krwi wieprzowej ;
Pali kadzidło, ale czci bóstwo nieprawe.
Podobnie jak oni obrali sobie drogi
I dusze ich upodobały sobie obrzydłych bożków,
Tak ja również wybiorę dla nich utrapienia
I sprowadzę na nich zło, którego się obawiają,
Ponieważ wołałem, a nikt nie odpowiadał,
Mówiłem, a nie słuchali.
Owszem, czynili zło w oczach moich
I wybrali to, co mi się nie podoba.

(23) Nadal przeciwko tym ludziom znienawidzonym i wstrętnym, Bóg mówi przez Izajasza :

Ci, którzy się poświęcają i oczyszczają w ogrodach,
Jeden za drugim jawnie, (zakonnicy, którzy żyją w odosobnieniu od świata)
Którzy jedzą mięso świnie,
I inną obrzydłość, i myszy (pokarm niegodny rozumu),
Zginą razem, mówi Pan.
A ja znam ich czyny i zamysły.

Z pewnością, nie są to te fragmenty z Pisma Świętego, które by kapłani radowali się wam czytać... Wstrzymajcie się więc iść za nimi, ponieważ praktykują oni tylko to, co sprawia obrzydzenie Pana, a jednak powołają się na Jezusa, który rzekł :

Czemu to wzywacie mnie : Panie, Panie ! a nie czynicie tego, co mówię ? Pokażę wam, do kogo podobny jest każdy, kto przychodzi do mnie, słucha słów moich i wypełnia je (wy wszyscy, którzy mnie rozumieją).

(24) Pozostańcie lepiej przy tych innych słowach Boga :

Sprawię, że niewidomi pójdą po nieznanej drodze,
Powiodę ich ścieżkami, których nie znają,
Ciemności zmienię przed nimi w światło,
A wyboiste miejsca w równinę.
Oto są rzeczy, których dokonam
I nie zaniecham.
Wstecz się odwrócą z wielkim zawstydzeniem
Ci, którzy w bożkach pokładają ufność,
Którzy mówią ulanym posągom :
Jesteście bogami naszymi !

(25) Nienawidźcie więc postępowań tych religii, ich posągów i obłudnych widowisk. Uciekajcie od ich kapłanów i od przesądnych, których oni stwarzają, i którzy mieliby więcej pewności jeśli zwierzaliby się Bogu. Nie opierajcie się na nich, ponieważ są oni jak próchno, które nie utrzymuje podmuchu wiatru ! Skazani, królestwo jest im zamknięte ; nie dostaną się tam.

Jedyny Kościół

(26) Ponieważ istnieje tylko jeden Bóg we wszechświecie, to znaczy, że może istnieć tylko jeden kościół na Ziemi. Ten Kościół istniał zawsze, ponieważ oznacza on połączenie wszystkich rozsądnych na świecie wokół prawa niebiańskiego. Lecz, aż do dziś, nie mógł on być uporządkowany ; ponieważ kościół wiarygodnych dzieci Abrahama, Izaaka i Jakuba są jednością tylko w przeddzień, kiedy świat ciemności przechodzi w świat oświecenia. Jest on rezultatem wiedzy, wynikiem tych wszystkich, którzy są uwolnieni dzięki prawdzie. Jednak, aby utworzył się on, należy, żeby rozsądni z ostatniego dnia znali tę prawdę ! Oto dlaczego, mówię wam, jedynie ten, który jest Piotrem w Piśmie Świętym jest w stanie zebrać wybranych razem i stworzyć w ten sposób kościół. Wystarczyło więc, być gotowym na dzień jego przyjścia, którego nikt nie był w stanie znać na zapas.

Czuwajcie więc, powiedział Jezus, bo nie wiecie, w którym dniu Syn człowieczy przyjdzie.

(27) Trzeba było słuchać, ponieważ dla wszystkich tych, którzy zdradzają Boga i utrzymują się z ludzi, nic nie może być gorszego niż wpaść w ręce Syna żywego. Tak Jak Ojciec postępuje, tak ja postępuję, aby was nauczyć i skosić Ziemię przed końcem. W tym celu, i aby rozproszyć ciemność, czy wydaje wam się, że Wszechmogący by wybrał kamień, zwierzę ; lub może hipokrytę, wytwórcę ułudy, czciciela posągu, albo kogoś kto opowiada wam bajki ? Aby przekazać wam swoją wolę i ocalić niewinnych, wzywał by on jednego z tych, którzy łamią jego prawo i odrzucają je ? Nie, Ojciec wybiera czystego i niewinnego baranka, aby nauczyć istotę i stworzyć Kościół, ponieważ tylko on może otrzymać Ducha Świętego i tchnąć go na was. Czy nie są to znowu słowa z Pisma Świętego ? Jest napisane :

Jezus tchnął na nich i powiedział im : Weźmijcie Ducha Świętego.

(28) Ty, który słyszysz mój głos, odłóż swoje narzędzia i poświęć trochę czasu, aby mnie posłuchać i przyjąć Ducha Świętego, którego tchnę na ciebie w całej księdze. Jeśli wyznajesz jakąś religię, odejdź jakiś czas poza miasto, abyś mógł się wznieść, i wytrwać w czytaniu, nawet z trudnymi fragmentami, ponieważ zawsze zaczerpniesz rzecz zasadniczą, która otworzy ci oczy i utrzyma przy życiu. Zjedz to co możesz z manny, którą ci wręczam, nigdy nie zjesz za dużo. I powstrzymaj się, aby mnie osądzać, ponieważ Wszechmogący już mnie osądził. Zrozum, że proszę ciebie żebyś opuścił swoją religię, aby utrzymać cię przy życiu, ponieważ nie ma nic ważniejszego jak życie. Ja oddaję moje jako okup, abyś przetrwał, i aby twoje dzieci zawsze zastały mieszkalną Ziemię, jaką była ona na samym początku. Idź więc za mną ufnie, ponieważ Ten, który mnie wysyła w imieniu Jezusa, dał mi już swoje zaufanie i całą swoją przyjaźń.

Nauczanie w świątyni

(29) Od początku, mówiłem że sześć dni i siódmy dzień stworzenia nie są dniami człowieka lecz są to epoki, które były niezbędne do stworzenia gatunków aż do istoty ludzkiej i do dnia, w którym tę księgę czytacie. A siódmy dzień, jest dniem Bożego odpoczynku. Chodzi o królestwo, które rozpoczyna się po moim przybyciu w waszych umysłach, i które po cierpieniach, rozniesie się po całej Ziemi. Te sześć dni przemija, ponieważ kiedy zjawia się Syn, zamyka on te sześć dni i wprowadza wybranych w siódmy dzień, który jest dniem Boga, który nie troszczy się już więcej o swoje dzieci, które znają nareszcie prawdę.

(30) W tych ostatnich chwilach świata, do których dotarliśmy, poseł z nieba (którym jest Piotr) zbiera wszystkich ludzi w sieć swoją, którą zarzuca na Ziemię, i rozdziela ich na tych, którzy są odpowiedni dla królestwa i na tych, którzy nimi nie są. Właśnie dlatego jest napisane, że Piotr jest łowcą ludzi. Lecz nie obawiajcie się, poniosę was delikatnie i nic złego wam się nie stanie ; i wkrótce po cierpieniach, przeleję was do czystych i przejrzystych wód świątyni, która jest nowym światem, który opiszę i który będzie obiektem waszej radości. Lecz zabiorę ze sobą tylko tych, którzy rozumieją, i którzy nie będą patrzeć za siebie.

(31) Spostrzegacie teraz lepiej, dlaczego jest napisane, że Jezus uczy każdego dnia w świątyni. Ale czy do tej pory, nigdy nie zastanawialiście się nad tym, co on tłumaczył ? Podaje on do świadomości prawdę, ponieważ jedynie wiedza oświeca człowieka i uwalnia go z okowów, którymi spętali go ci, którzy rządzą. Konieczne jest zatem, aby uczyć o Piśmie Świętym najpierw, a następnie o rzeczach niebiańskich, ponieważ jest to sposób, w jaki będziecie mogli wziąć udział we zmartwychwstaniu, które chroni przed każdym niebezpieczeństwem. Lecz mogą iść za mną tylko ci, którzy cierpią na tym świecie, i którzy pokładają nadzieję w głoszonym wyzwoleniu. Do mnie należy odpowiedzialność za zniesienie wszelkiej władzy, wszelkiego panowania oraz dominacji. Wtedy nastąpi koniec. Po czym, wręczę królestwo Ojcu, który na nie czeka, aby odpocząć.

Strona główna
Podsumowanie Księgi Życia
Darmowe pobieranie księgi życia w formacie PDF lub EPUB
Zamów wydaną księgę u wydawcy : PLUMOR
Kontakt
Pokaz rysunków z księgi
Filmy wyreżyserowane przez czytelników
Pomoc
Darmowe pobieranie Księgi Życia Baranka

Tłumaczenie Księgi Życia w internecie lub w PDF/Epub będąc ostatniej wersji, może zawierać błędy mimo całej staranności, którą zapewnialiśmy. Jeśli stwierdzicie jakiś problem, bardzo prosimy o zapoznanie się z oryginalnym tekstem, który znajduje się na witrynie francuskiej, aby go wyjaśnić. Aby tego dokonać, kliknij na francuską flagę, aby wyświetlić odpowiednią stronę. Możesz również nas poinformować o wszelkim błędzie, aby nam pomóc w jego poprawieniu.

Dziękujemy wam za waszą wyrozumiałość.

TOP
Kontakt ...
iconezamknąć