Darmowe pobieranie Księgi Życia Baranka
Część trzecia : Zasady egzystencji

59

Odejście

(1) Mimo że to, co się dzieje, całkowicie podlega przepowiedni i jest objaśnione dziś przez Syna człowieczego, wiele nacji wciąż będzie myślało o możliwości ochrony przez własne religie, aby uniknąć katastrofy. Tak będzie się działo, ponieważ każda sekta religijna, która zaznaczyła swój ślad wśród narodów jest przekonana o posiadaniu swojego własnego Boga, swojego własnego proroka, oraz własnego zbawienia. Żeby jednak nie stracić życia, dopilnujcie, aby się od nich oddalić, gdyż wprowadzić prawdę w taką wielką ilość kłamstw, to jak wpuścić ogień do stogu siana. Oto dlaczego będziecie świadkami pożaru świata, jakiego jeszcze nigdy nie widziano, nawet wtedy, kiedy uderzył w Ziemię Księżyc...

(2) Pismo Święte nie zapowiada tego wydarzenia, które jakby mogło ewentualnie się stać, lecz które nastanie. Otóż, skoro wszystkie aroganckie nacje będą miały do czynienia z tym końcem świata, który one same sprowadziły, nie możemy z góry wiedzieć, która jest jedną z tych, która spowoduje początek apokalipsy. W każdym razie, mając otwarte oczy na wszystko co się będzie szykowało i działo w krajach począwszy od nowego stulecia, będziecie wiedzieli w jaki sposób się ona odbędzie, nikt w tej kwestii się nie pomyli. Ale tego dnia, powinniście już być w bezpiecznym miejscu w górach ; ponieważ jeśli musielibyście uciekać w pośpiechu w czasie zimy, to byłoby to dużo bardziej bolesne. Jezus także was o tym uprzedza.

Przywrócenie porządku

(3) Postarajcie się więc ewakuować miasta jak tylko to będzie możliwe, ponieważ zostaną one szybko zniszczone. Jednak dla wielu, trudno im będzie się oderwać od ich posiadłości, a dla innych zostawić członków swojej rodziny, którzy z niedowierzaniem nie dostrzegają tego, co nadchodzi. Czy lepiej jednak zachować swoje życie i poznać królestwo, czy zginąć razem z bezbożnikami w jeziorze ognia ? Jak dobrze, jak słodko jest przebywać z tymi, do których jesteśmy podobni, a zwłaszcza podczas ciężkich dni. I to jest właśnie wasza pierwsza siła, ponieważ wszyscy jesteście z obrzezanym sercem i wzywacie imienia Pana. Nikt wtedy nie będzie kwestionować moich inicjatyw, ponieważ wiecie, że sukces przejścia z tego świata do sanktuarium zależy od powstania zgromadzeń oraz zaufania do Tego, który zsyła swojego syna, aby was poszukał.

(4) Zgromadzenia, o których mówimy, są spotkaniami osób lub rodzin, które nawzajem się znają, i które wierzą w Syna człowieczego. Jeśli więc jesteście z tych, którzy widzą, że wykonanie przepowiedni nadchodzi, wasz ruch do zbawienia polega najpierw na odszukaniu waszego pierwotnego kraju jeśli jesteście obcokrajowcem lub dziećmi obcokrajowców, a następnie zgromadzić się wraz z waszymi krewnymi oraz bliźnimi w górach waszych krajów. Rzeczywiście, nie można przywrócić pierwotnego porządku, do którego należy porządek narodów oraz zmienić świat, jeśli ten świat, w którym wszyscy ludzie są pomieszani, miałby pozostać taki jaki jest. Dlatego też, czy to pochodzicie ze wschodu, czy z zachodu, czy też z północy, czy z południa, wasze zgromadzenia powinny wyłącznie składać się z ludzi pochodzących z waszych krajów.

(5) Jeśli stacjonarni imigranci lub nomadowie odmówią powrotu do swoich pierwotnych krajów i zbiorą się w waszych górach, musicie ich przegnać wszelkimi sposobami. Wystarczająco już wyjaśnialiśmy rację bytu ras ludzkich i jak bardzo są one cenne, i że szacunek, który mamy wobec innych, zaczyna się od tego, że każdy mieszka w swoim własnym kraju a nie w cudzym. Ale istnieje wiele innych powodów, aby tak było, powodów, które prawo istotnie podkreśla. Nie łamcie więc tego przykazania, aby nie narażać na niebezpieczeństwo własnego narodu.

(6) Odwrócić się plecami do Syna, to nie słuchać się Boga, który wręcza wam dziś całą Ziemię, na której porządek narodów powinien panować. A wy nie macie żadnego dobrego powodu do uzasadnienia, aby nie spełnić tego, co Bóg mi nakazał wam powiedzieć. Odrzućcie więc energicznie tych, którzy będą mi zaprzeczać, oni nie mają szaty weselnej, aby poślubić prawdę. Trzeba ich wyrzucić poza obręb ! Żaden z nich nie powinien wejść do waszej zbiórki, w przeciwnym razie zostanie ona całkowicie zniszczona gniewem Pana.

Powstanie zgromadzeń

(7) Pismo Święte mówi, poprzez Izajasza :

Idź, mój ludu, wejdź do swoich komnat
I zamknij drzwi za sobą !
Skryj się na małą chwilę,
Aż gniew przeminie :
Bo oto Pan wychodzi ze swojego miejsca,
By karać niegodziwość mieszkańców ziemi,
A ziemia ukaże krew, którą nasiąkła,
I pomordowanych kryć dłużej nie będzie.

Mały narodzie wybrańców, to ci wskazuje, że koniec świata nie jest końcem wszelkiego życia, i że ma on miejsce dla twojego własnego zbawienia. Ujrzyj także czyściec w tych słowach Księgi, podobnie jak sanktuarium rozłożone na całej Ziemi, do którego już wkrótce traficie. Wobec tego, uspokój swoje obawy. Gniew Boga przejdzie nie docierając do ciebie jeśli uczynisz to, o co ciebie proszę, by ukryć się w bezpiecznym miejscu.

(8) Te zbawienne zgromadzenia zajmą stopniowo miejsce na wysokościach wedle przybywania nadchodzących. Bądźcie najpierw świadomi tego, że wyłowieni z morza ludzi, jesteście wodami Noego, które obejmą całą górę od jednej strony do drugiej. Przed wami macie jeszcze trochę czasu, aby odpowiednio osiedlić się, nie szukając jednak najwyższych szczytów ; ponieważ nie chodzi tu o wysokość samą w sobie, lecz bezpiecznego miejsca przed falą ognia, zalaniem wody i mocnego opadu gradu, przed którymi tylko góry są w stanie was ochronić. Osłonią one was również przed wieloma radiacjami oraz wszelkimi atakami sił wojskowych, które przywódcy waszych narodów przeprowadzą przeciwko wam. Nie planujcie więc uciec gdzie indziej, zwłaszcza że, aby utrzymać się przy życiu, powinniście się gdzieś zgromadzić, a nie rozpraszać. Sami w zacisznym zakątku, zginiecie.

(9) W jaki sposób przygotować zgromadzenie ? Wyobraźcie sobie najpierw dużą sieć obejmującą całą górę. Każde oczko sieci stanowi grupę stu silnych mężczyzn, uzbrojonych i zdecydowanych, rodzin oraz dodatkowo zabezpieczonych. Razem, grupy te stanowią Wielkie Zgromadzenie. Dlatego wszyscy powinni umówić się co do obrony, podobnie jak do dystrybucji żywności oraz własności. Jesteście armią Boga. A każda grupa jest częścią narodu Bożego, która nie powinna być odizolowana od innych.

(10) W razie potrzeby, aby móc się łatwiej przemieszczać, oraz łatwiej zapewnić potrzeby każdego ; podzielicie każde zgromadzenie stu mężczyzn ze swoimi rodzinami na dwa oddziały po pięćdziesiąt mężczyzn ze swoimi rodzinami. Zorganizujecie się w ten sposób, stopniowo i stosownie do nowych przybyszów. Będziecie również nawiązywać stały kontakt z innymi zgromadzeniami, które powstaną gdzie indziej i nieco dalej. W tym celu, wyznaczycie osoby odpowiedzialne za was w gronie wszystkich grup. Wszystko to umożliwi wam zrozumieć, dlaczego Jezus kazał swoim uczniom usiąść na zielonej trawie, po pięćdziesięciu i stu ludzi w każdym szeregu.

(11) Noe, Lot i Jezus pokazują co trzeba zrobić, aby uniknąć katastrofy. A wszystko to, co wam tłumaczę i o co was proszę, żebyście zrobili całkowicie to wyjaśnia ; ponieważ jest oczywiste, że opuszczając miasta oraz nacje, aby was oddzielić od nieobrzezanych w sercu, to już jest wystarczająco dużo, aby całkowicie zakończyć ten świat, bez konieczności użycia broni, którą znacie.

(12) Opuścić miasta i nacje, to opuścić Sodomę i Egipt, właśnie tam gdzie zostałem ukrzyżowany. I podobnie jak ja, opuścicie skorumpowane miasto oraz niszczycielską nację, i podobnie będziecie dźwigać wasz krzyż. Aby do tego być wytrzymałym, niezbędne jest zatem, abyście się zgrupowali oraz utworzyli wasze zgromadzenie, do którego nikt więcej nie powinien móc wstąpić, skoro tylko osądzicie, że jest już uzupełnione i całkowicie zakończone. Nowi przybysze będą musieli szukać innego bezpiecznego miejsca tam, gdzie jest to możliwe i utworzyć nową grupę. Oczywistym powodem utworzenia tych grup jest zarówno dać wam wszystkim możliwość wytrzymania, utrzymując pewien porządek wśród was ; a także do waszej obrony i utrudnienia infiltracji nieobrzezanych. Musicie zatem nawzajem się obserwować, aby wiedzieć z kim macie do czynienia i wyrzucić na zewnątrz pogardliwych, hipokrytów, kłamców, ludzi brutalnych, dominujących, bezczelnych religijnych, niszczycieli oraz wszystkich tych, których prawo potępia.

(13) Gdy w końcu upadnie ten świat, będzie was niewielu. I już nie będzie więcej organizacji ani współzależności narodów. To jest to, o czym powinniście myśleć, aby móc przygotować się i poradzić sobie. Każdy zrobi to, na co go stać, niewątpliwie, i nikt nie będzie nikomu robił wyrzutów. Jednak, należy pamiętać, że jedynie zgromadzenia pozwolą wam przetrwać aż do końca, chociażby tylko pocieszając się nawzajem. Pozwolą wam one również wiedzieć, że ten, który będzie błądził tu i tam po potopie, bez możliwości udowodnienia swojego członkostwa do jednego lub drugiego zgromadzenia, jest nieobrzezanym, który przeżył. Aby nie miał on możliwości życia w królestwie, musi on zostać porzucony przez wszystkich, ponieważ byłby on ziarnem nieszczęścia, które ponownie by wypełniło świat wrogami. Dziedziczycie Ziemię, która była obiecana wam przez Boga, na której tylko wy powinniście rządzić. Toteż bezbożny, który kpi sobie z przykazań Syna człowieczego, myśląc, że to go nie dotyczy, nie powinien mieć żadnej możliwości zakończenia swojego życia w sanktuarium.

(14) Bramy królestwa, które również otwierają się poprzez zgromadzenia, zamkną się za wami, jak tylko będziecie zgrupowani. Nikt już nie będzie w stanie ich otworzyć oprócz Boga. Co stanowi największą pułapkę jaka może istnieć przeciwko złoczyńcom, ponieważ wycofując się razem, zostawiacie ich wszystkich na uboczu. A ta pułapka wzrasta jeszcze poprzez wasze zgromadzenia, do których ci, którzy nie mają szat weselnych, nie mogą wejść. W rezultacie, nawet jeśli jakiś nieobrzezany uratuje się, królestwo pozostaje dla niego zamknięte. Ponieważ nie będąc w stanie udowodnić swojego członkostwa do jednego ze zgromadzeń narodu Bożego, które się wycofuje, zostanie on odrzucony przez wszystkich ocalonych i zginie. Oto jaką cenę zapłaci ten , który przemawia do Boga z sercem obłudnym, nie postępując wedle Jego woli. Wkraczacie do świata, w którym oświecony człowiek ma wyłącznie Boga za mistrza, i jego syna za doradcę. Dlatego też, nareszcie przyszedł moment, aby wiedzieć kto pochodzi od Boga a kto nie. Bądźcie więc wierni Bogu, postępujcie tak jak was o to proszę, a będziecie utwierdzeni.

Obowiązki wobec swoich bliźnich

(15) Nie mamy tu do czynienia ze snem ani z księgą bez konsekwencji dla świata, ponieważ wiecie, że jestem tym, który miał po was przyjść i wręczyć wam to, co do was należy. Odtąd cała góra jest wasza wraz z tym, co tam się znajduje. Ale nikt nie powinien sobie niczego przywłaszczyć, ponieważ wszystko należy do ludu Bożego. Aby być sprawiedliwym, pomyślcie, że duch chrześcijański jest duchem życia społecznego, gdzie silniejsi pomagają słabszym i gdzie wszelkie własności są sprawiedliwie podzielone. Jesteście braćmi i siostrami, którzy siebie rozumieją, zgadzają się i szanują, a nie wrogami, którzy sprzeciwiają się jak to robią ci, którzy was będą ścigać, aby jeszcze podjąć próbę aby wami się wysługiwać. Wasze wycofanie się ogłasza ich zgubę. Ale jeśli nie wykonacie tego, wedle mojego polecenia i póki jeszcze macie na to czas, to będzie z wami koniec. O Panie, przyjdź mi z pomocą !

(16) Nie znając wcale dnia wykonania dekretu, ani nie wiedząc dokładnie jaką sytuację napotkacie ; należy do was, żebyście przewidzieli oraz zgromadzili wszystko to, co będziecie uważać za niezbędne do życia w niezależny sposób, ponieważ jest to wojna i ostatnia wojna jaką Ziemia pozna. Wykorzystajcie więc wszelkie możliwości jakie macie do waszej dyspozycji, żeby zabrać pierwotne nasiona, żywność i leki w dużych ilościach ; ciepłe ubrania, namioty i inne zabezpieczenia ; podobnie i narzędzia do pracy na polu, zwierzęta gospodarskie, i wszystko to, co zazwyczaj jest wykorzystywane. To co zostawicie musi być uznane za stracone, a to, co zabierzecie powinno umożliwić wam przetrwać oraz zacząć życie od nowa. Zachowajcie złoto i szlachetne kamienie jeśli chcecie, aby z nich porobić ozdoby lub inne dekoracje. A jeśli macie trzos, użyjcie go ; po pierwsze, aby zwiększyć ilość księgi życia i podać ją do ogólnej wiadomości, po drugie, aby zaopatrzyć się we wszystko to, co będzie wam potrzebne, szczególnie do własnej obrony.

(17) ROLNICY, przyprowadzam wam z powrotem wasze dzieci, które przeniosły się do miast. Przyjmijcie je do waszych wiosek, udostępniając im przestrzeń i nie zajęte domy. Dogadajcie się z nimi, zwłaszcza, że potrzebujecie również tego, co przyniosą, aby stawić czoła temu, co nadchodzi. Schrońcie ich w waszych domach, tylu ile się da. Sytuacja jest poważna, jest ekstremalna, i nie należy jej lekceważyć. Miejcie wszyscy dobre serce, dobrego ducha, i podzielcie się waszymi własnościami, aby każdy był silny i przetrwał. Oto mamy przykazanie Boga dla tego wielkiego dnia, który zdarza się tylko raz. Życie Nowej Jerozolimy jawi się takie, jakiego oczekiwaliście, a prawo, które się do niej odnosi już w was przebywa. Toteż, pomożecie mi w wykonaniu tego, o co was proszę dla zbawienia wszystkich. Po czym, gdy wszystkie plagi miną, utworzycie na nowo wasze rodziny i zaczniecie budować Nową Jerozolimę wedle przepisów prawa.

(18) LEKARZE, i wy wszyscy, którzy produkujecie lekarstwa, będziecie musieli leczyć jak podczas wojny, z której powinniście wyciągnąć wnioski, aby móc skutecznie działać. Odtąd, wasze systemy będą zupełnie bezradne. Toteż wy, w pierwszej kolejności, powinniście być przygotowani, aby stawić czoła przeciwnościom i wykonać waszą misję, która polega na ratowaniu. Zbierzcie jak najwięcej lekarstw odpowiadających oczywiście okolicznościom, ale przewidźcie również zapewnienie potrzeb wszystkich tych, którzy są uzależnieni od leków. Tłumaczę, że dzieci, kobiety i mężczyźni, których życie podlega konieczności zażywania leków, nie powinni w żaden sposób zniknąć z powodu braku środków. Tak więc wy, którzy jesteście odpowiedzialni za zdrowie ludzi, zorganizujcie się, aby nadal produkować leki. Zróbcie tak, żebyście nie stali się winni śmierci tych, których mogliście uratować. Jakie mielibyście sumienie, jeśli wasze dzieła byłyby w przeciwieństwie do tego, o co Bóg prosi swoich wybrańców ? To co najważniejsze, to druga osoba. A waszym obowiązkiem jest, podobnie jak zbawienie waszej duszy, ratować ludzi mimo trudności i czasu jaki one trwają. Wam, nie jest konieczne mówić że jesteście wybrańcami, uzdrawiacze ciał ! Jesteście nimi, od chwili kiedy Bóg wybiera was, abyście leczyli. Uważajcie zatem, abyście nie ukarali samych siebie poprzez zaniedbanie. Ten świat dobiega końca, i teraz wiecie z jakich powodów. Niech więc wasza wiedza służy Bogu. Chodźcie za mną z własnej woli i z pokorą, ponieważ wraz z ludźmi ze wsi, jesteście ostatnimi murami obronnymi niewinnych ludzi.

(19) Dlatego że przywódcy narodów sprawiają wrażenie pogodzonych ze sobą, choć tylko próbują odłożyć na później ostatnią nieuniknioną wojnę, to nie myślcie, że spełnienie się proroctwa nie nastąpi ; bo nastąpi. Bądźcie więc ostrożni, ażeby nie skompromitować rację bytu zgromadzeń, poprzez wszelkiego rodzaju dyskusji bezcelowych i pozbawionych sensu. Organizuję ich utworzenie się zgodnie z Mojżeszem, ponieważ nie ma innego sposobu, aby was zjednoczyć, ochronić, ocalić i zamknąć drzwi obłudnym, złodziejom, mordercom, brutalnym, bezwstydnym, lizusom, bałwochwalcom i wszystkim tym, którzy stosują kłamstwo ! Ponieważ maszerują oni przeciwko Jerozolimie, do której was prowadzę ; otrzymałem rozkaz przeciwstawienia się im, aż nie zostaną wymazane ich imiona z Ziemi. Należy wam zatem nie ufać tym ludziom, i nie uznawać posiedzenia przywódców narodów za zapewnienie spokojnych dni. Bądźcie wręcz przeciwnie bardziej czujni niż kiedykolwiek. Strzeżcie się więc, ażeby nie ustanowić paktu, zawieszenia broni lub jakiegoś rodzaju pokoju z możnymi i tymi, którzy dominują, przebranych za owce, ponieważ macie do czynienia z odpowiedzialnymi za nieszczęście, którzy nie wahają się zabijać masy ludzi w imieniu swoich bogów, aby wzmocnić ich supremację. Opuśćcie ich ! A kiedy będziecie na wzgórzach, czekajcie cierpliwie na spełnienie się przepowiedni, nadejdzie ona, gdy wszyscy wybrańcy będą w bezpiecznym miejscu.

Obowiązki wobec zwierząt

(20) Jak działo się za dni Noego, tak będzie również za dni nadejścia Syna człowieczego, powiedział Jezus. Przeżywacie rzeczywiście dziś to, co żył skorumpowany świat za czasów Noego. Weźcie zatem pod uwagę, że każde zgromadzenie na wzgórzach jest jednym ogniwem z arki. Arka ta, jest przede wszystkim duchowa poprzez księgę, która płynie sobie na morzu ludzi, aby was znaleźć, następnie staje się cielesna poprzez utworzenie się zgromadzeń. Pod koniec tego utworu, to już nie czas na dłuższe wyjaśnienia, że kiedy Bóg powiedział do Noego, że już nigdy więcej nie zniszczy Ziemi jak to uczynił ; to do samego Syna człowieczego on tak właśnie przemawia. Skoro to zniszczenie (apokalipsa) jeszcze nie miało miejsca, ta obietnica była składana właśnie jemu : czy rozumiecie to ? Z związku z tym, nie jest już konieczne wyjaśniać, że arka Noego nie jest statkiem z drewna, za pomocą którego ratuje on świat. Ponieważ, i jak to już zrozumieliście, statek ten, nie byłby nawet w stanie pomieścić okazów z każdego gatunku małych ptaków, które istnieją na świecie...

(21) Otóż, mamy więcej do uratowania niż małe ptaki, gdy w jego gniewie Bóg niszczy świat, który on sam stworzył. Mówię tutaj o ludziach niewątpliwie, ale również o małych zwierzętach i dużym bydle, które was potrzebuje, aby przeżyć ; bo ryby i inne zwierzęta na wolności tego nie potrzebują, i wszystkie nie zginą. Zwierzęta, które powinniście schronić, są tymi, które są zależne od człowieka. Należy więc, abyście zabrali samca i samicę z każdego gatunku, ponieważ bez nich, świat nie byłby w stanie przetrwać. Pomyślcie, że koń, osiołek, jakiekolwiek zwierzę do trudnych prac, krowa, kura, gołąb, nawet malutki ptaszek jest więcej wart niż nieobrzezany ; bo zwierzę musi pozostać a nieobrzezany zniknąć na zawsze. Mówię, że zwierzęta są tyle samo warte co wy w tym ratunku.

(22) Wśród pozostałych gatunków, zabierzcie ze sobą tyle, ile można, wraz z ich odpowiednim pożywieniem. Ściągniecie w ten sposób błogosławieństwo Boga na całe wasze zgromadzenie. Uratujcie również zapasy ziarna, wraz z tym, co potrzebne do jego sadzenia, zbierania, zmielenia, i wszystko to, co uważacie za przydatne. Zaobserwujcie co robi Noe podczas swoich przygotowań, a będziecie wiedzieć co należy czynić, aby wycofać się ze świata i zasiąść w królestwie. Wszechmogący również apeluje do waszej inteligencji oraz do waszego serca, abyście w końcu stali się odpowiedzialnymi ludźmi jego Stworzenia. Właśnie dlatego kładzie On w waszych rękach zbawienie zwierząt, i także po to, abyście przestali je niszczyć oraz zadawać męki. Anioł nie jest człowiekiem, nie postępuje tak jak on ; ponieważ wedle jego oceny, wartość żywej istoty przewyższa wszystkie wartości, które przyznajemy rzeczom.

Ostateczne zalecenia

(23) Co was jeszcze mogłoby zatrzymać ? Jedynie wasza niewiara jest do tego zdolna, i uważajcie na to, zwłaszcza, że jak o tym Mojżesz wspomina, manna topi się łatwo na Słońcu... Co znaczy, że czytając księgę będziecie w mojej obecności w świątyni, ale, w chwili, gdy będziecie na Słońcu, wyjdziecie ze świątyni i już nie będziecie ze mną ani z Tym, który mnie wysyła : wasze myśli będą gdzie indziej. Czuwajcie nad tym zjawiskiem, żebyście nie oddalili się od prawdy w okresie letnim, a tym samym nie zeszli z drogi światła, która was prowadzi do waszego zbawienia. Ten, kto kocha swoje życie na tym świecie, traci je ; a kto nienawidzi swego życia, zachowa je na życie wieczne. To są słowa Jezusa, uwierzcie w nie.

(24) Cóż mógłbym wam jeszcze powiedzieć ? Kiedy będziecie pełni życia dzięki księdze, którą właśnie spożyliście, i będziecie krzątać się przy waszych przygotowaniach, nie akceptujcie tych, którzy będą próbowali was zniechęcić do pójścia za mną, ponieważ mielibyście do czynienia z waszymi własnymi wrogami. Ponadto, aby zdobyć prawdziwe uczucie religijne, które ja wam daję poprzez wiedzę, musicie zapomnieć o waszych dawnych przekonaniach i stale brać pod uwagę gwiazdy, ich rozwój, światy w niebie a szczególnie sześć dni (ery) stworzenia, śledzone siódmym dniem, w którym ujrzycie Boga. Ponieważ to tylko wiedząc, skąd pochodzimy, możemy wiedzieć kim jesteśmy i dokąd zmierzamy. I właśnie wtedy wierzymy w Boga, w tą Potęgę ponad potęgami. Dlatego też, proszę was, abyście odrzucili wszelkie wyznania religijne, i wyrzucili z waszych zgrupowań tych, którzy będą głosić swoją własną religię. Pozbądźcie się tych ludzi, ponieważ nie powinni oni zamącać wód w sanktuarium swoimi poczynaniami. Pozbądźcie się ich z Ziemi !

(25) Nie ufajcie również tym, którzy nazywają siebie zwolennikami Boga, ale którzy kochają śmierć, ponieważ są oni jedynie zwolennikami okrutnych i diabelskich przywódców religijnych, którzy jeszcze nie istnieli na świecie – Nie wolno umierać w imię Boga, ale wszystko robić tak, aby żyć w jego imię – Bóg brzydzi się złożeniem ofiar z waszej strony, a wy chcielibyście, żeby was poprosił o uśmiercenie się w jego imieniu ? Róbcie wszystko co trzeba, aby pozostać przy życiu, wtedy przypodobacie się Bogu ! Syn nie umiera dla Ojca, lecz umiera duchowo dla świata, w którym już nic więcej nie ma do wykonania. Niemniej, pozostaje on przy życiu, aby służyć Bogu ; ponieważ w czym możemy mu służyć, kiedy jesteśmy martwi ? Zróbcie więc jak ja : idźcie za moim przykładem i nie popełniajcie samobójstwa w imię Boga, ponieważ jest to najgorsza obraza skierowana w jego stronę. Jeśli podobałoby się Bogu, żeby Jego dzieci poświęcały się i umierały dla niego, czy wysyłałby on swojego syna po was, aby was ukryć na wzgórzach ? Skoro was On ratuje i wręcza prawo, to nie po to, abyście zginęli, lecz żebyście żyli !

(26) Głoście zatem Jego słowo głośno i wyraźnie, tak jak ja to czynię, wszędzie tam, gdzie będzie to możliwe, i to z wielką determinacją. Nie ma innej potęgi ponad potęgę Ducha Świętego w człowieku. Toteż, nie stawiajcie się w pozycji słabości w dniu, kiedy to wy jesteście silni. Możni tego świata czerpali z was ich własną siłę i postępowali wobec was, jak tylko im się podobało. Lecz, co się stało z ich siłą i nadzieją zbawienia ? Już przestali oni istnieć. Lecz z wami jest inaczej, wy, którzy słyszycie mój głos i wyraźnie widzicie królestwo waszymi oczami.

(27) Poza tym, nie ogłaszajcie mojego nadejścia z wielkim krzykiem, lecz poprzez akty wdzięczności, a będziecie wtedy godni mojego szacunku. Wśród tych aktów, największe jakie moglibyście dokonać, są te, które polegają na uratowaniu wielu wybrańców, głosząc takie słowa życia, jakich was nauczyłem. Nie narażajcie się jednak na debatę z tymi, którzy są przeciwko Duchowi Świętemu, którego rozpowszechniam na tym świecie, ponieważ są oni mocniejsi w języku od was. Wręcz przeciwnie unikajcie ich, zostawcie ich na pastwę losu. Ale, podobnie jak dostaliście ode mnie, dajcie innym, nie prosząc o nic w zamian. Nie zwracajcie uwagi na to, ile się wysilacie, ponieważ dostaniecie stokrotnie więcej niż się poświęcicie. I skorzystajcie ze wszystkich łączy, które zostały opracowane w krajach, aby arka nimi płynęła, nie płacząc z powodu tych, które wam to utrudniają. W istocie, kiedy odmawiamy usłyszeć prawdę, w odniesieniu do świata, udowadniamy, że nie zasługujemy na nią, i że nie wierzymy w Boga ani w jego proroków, których On zsyła. Nie ma nic gorszego niż to. Zostawcie więc nacje na pastwę losu, które nie będą chciały słuchać baranka Bożego ; mają one na czele swoich organizacji liderów, na jakich one zasłużyły.

(28) Poza tym, nie zastanawiajcie się stale nad tym, dlaczego Bóg wezwał mnie u schyłku świata wśród tej nacji, skąd do was piszę ; nie mógł On przecież wzbudzić swojego syna w kraju, w którym poświęcamy się idolom, albo w innym kraju, gdzie jesteśmy uciemiężeni. Jedyny kraj przedstawiał warunki do narodzin Syna człowieczego, i właśnie z tego kraju pochodzę. Z tego powodu, wybrany narodzie, ty, który ujrzałeś dziś wielkie światło wznoszące się nad tobą ; czy będziesz próbował zgasić go, choć od ciebie zależy zbawienie świata ? To nie podobne do ciebie ! Zanieś więc to światło do wszystkich krajów, nie zwracając uwagi na twój wysiłek ; ażeby brzemię twojej kary nie wzrosło.

Zwycięstwo baranka

(29) Wszechmogący posłał mnie do przywrócenia waszego ludzkiego stanu, i aby zaproponować wam dziś (u schyłku świata) możliwość wstąpienia do świątyni, aby ocalić wasze życie, waszą duszę, świat oraz potomstwo. Zajęło mi to dwadzieścia lat, aby przeprowadzić te prace. W ciągu tych dwudziestu lat, nastąpiła walka w niebie, ponieważ tyle czasu potrzebowałem do zwalczenia Szatana, i do strącenia go na Ziemię. Co prawda, jest on tylko przebity, ale rany, które mu zadałem, nie pozwolą mu się podnieść. A ci, którzy na niego pryskają wodę, aby go orzeźwić i ożywić, przyspieszą tylko jego unicestwienie. Bestia nie żyje. Uważajcie jednak na jej gwałtowne ruchy podczas agonii, podobnie jak na oddech z jej pyska, ponieważ wie ona, że pozostało już jej mało czasu do życia.

(30) Toteż, wy aniołowie Boga, którzy byliście ze mną w tej walce, nie miejcie dziś litości dla tych, którzy ucieleśniają Bestię. Ponieważ oni sami nie mieli wcale litości dla niewinnej krwi, którą oni rozlewali w ciągu wieków, ani dla matki ludzkości, którą oni niszczyli. Ponieważ, wykorzystywali was grożąc wam, odpowiedzcie im teraz wycofując się daleko od nich, aby utworzyć wasze zgromadzenia. Wtedy pozostaniecie przy życiu, podczas gdy oni zginą w jeziorze ognia, w tym jeziorze, które jest rezultatem ich myśli, konkluzją ich dzieł.

(31) Odtąd, będąc jak marynarze stawiający czoło burzy ; bądźcie stale aktywni, aby zapobiec nasileniu strachu w waszych oczach, ponieważ działanie usuwa lęk. Wszystko nie zostanie zniszczone, lecz tylko to, co powiedziałem. A gdy już wyjdziecie, znajdziecie tu i tam to wszystko, co będzie wam potrzebne do zbudowania nowego świata. Idźcie z takim nastrojem i róbcie wszystko to, co wam polecam dla waszego zbawienia i zbawienia potomstwa. Stulecie, które nadchodzi sprawi, że wkroczycie do ery sprawiedliwości oraz pokoju. Nie bójcie się, pozostaniecie przy życiu. Bóg jest z wami wszystkimi.

Strona główna
Podsumowanie Księgi Życia
Darmowe pobieranie księgi życia w formacie PDF lub EPUB
Zamów wydaną księgę u wydawcy : PLUMOR
Kontakt
Pokaz rysunków z księgi
Filmy wyreżyserowane przez czytelników
Pomoc
Darmowe pobieranie Księgi Życia Baranka

Tłumaczenie Księgi Życia w internecie lub w PDF/Epub będąc ostatniej wersji, może zawierać błędy mimo całej staranności, którą zapewnialiśmy. Jeśli stwierdzicie jakiś problem, bardzo prosimy o zapoznanie się z oryginalnym tekstem, który znajduje się na witrynie francuskiej, aby go wyjaśnić. Aby tego dokonać, kliknij na francuską flagę, aby wyświetlić odpowiednią stronę. Możesz również nas poinformować o wszelkim błędzie, aby nam pomóc w jego poprawieniu.

Dziękujemy wam za waszą wyrozumiałość.

TOP
Kontakt ...
iconezamknąć