Darmowe pobieranie Księgi Życia Baranka
Część trzecia : Zasady egzystencji

52

Upadek świata

(1) Nie czytając nigdy proroków, wielu ignoruje co to jest przepowiednia, i nie oczekują żadnego spełnienia się Pisma Świętego. Inni myślą, po jego przeczytaniu, że ten świat da sobie radę nie przechodząc przez apokalipsę, ignorując jednak to, co ona oznacza... Ci powinni lepiej pojąć, że już jest niemożliwe zatrzymać bieg rzeczy tego świata i powrócić do pierwszych źródeł, aby zacząć od nowa. Koniec więc nastąpi, zwłaszcza, że tak miało być, aby człowiek dał sobie gorącą nauczkę i podporządkował się swojemu Twórcy.

(2) Zawsze należy pamiętać, że gwiazdy świecą, aby oświetlić, każda z nich swój własny świat, i że podczas jej młodości, świat ten ma jedynie za wrogów ludzi z nieobrzezanym sercem. I dlatego, że jest ich wielu, i że dominują na Ziemi, wygaśnięcie życia już się wystarczająco rozpoczęło ; ponieważ wiele gatunków już zniknęło w setkach tysięcy, a inne są w trakcie wyginięcia.

(3) A tempo zniszczenia gatunków nieźle przyspieszyło się w tych ostatecznych dniach, z powodu tych ohydnych ludzi, którzy podjęli się zmian organizmu roślinnego, zwierzęcego oraz ludzkiego, aby zaspokoić ich ogromną próżność. Jest zatem pilne, aby położyć kres ich szkodliwym działaniom, podobnie jak i wszystkich tych, którzy odważyli się dotknąć pierwotnego porządku, mocno wierząc w ich przewagę nad Bogiem. Mówię, że jeśli modyfikujemy genetycznie podwaliny ziemskie, z których tworzeni są ludzie, to w krótkim czasie ludzkość zniknie. Dlatego ci, którzy modyfikują żywe organizmy, którymi się odżywiamy, powinni bezwzględnie zostać usunięci z tego świata, na którym już odtąd nie mają miejsca.

Ostatnie ostrzeżenie

(4) Dzień wściekłości Boga jest strasznym dniem dla ludzkości, w który jednak nikt nie uwierzył, z powodu sekt, które zniekształca słowa proroków. Kto uwierzył w spełnienie się przepowiedni, wyrażonej również w ten sposób :

Bliski jest wielki dzień Pański,
Bliski i rychły on bardzo ;
Dzień Pański daje usłyszeć swój głos,
Wtedy z rozpaczy zakrzyknie i bohater.
Dzień ów będzie dniem gniewu,
Dniem rozpaczy i strachu,
Dniem spustoszenia i zniszczenia,
Dniem ciemności i mroku,
Dniem chmury i zamglenia,
Dniem trąby i krzyku wojennego
Przeciwko miastom obronnym i basztom wysokim.
I udręczę ludzi, że chodzić będą jak niewidomi,
Ponieważ zawinili przeciwko Panu ;
I krew ich jak kurz będzie rozpryskana,
A ich ciała jak śmiecie.
Ani ich srebro, ani ich złoto nie zdoła ich ocalić,
W dniu gniewu Pana,
Gdyż ogień jego zapalczywy strawi całą ziemię ;
Bo dokona on nagłego zniszczenia wszystkich mieszkańców ziemi.

Nacje są również ostrzeżone :

Zajrzyjcie w głąb siebie, zróbcie rachunek sumienia,
Narody bez wstydu,
Zanim wyrok wypełni się,
A ten dzień przeminie jak pocisk,
Zanim przyjdzie na was zapalczywość gniewu Pańskiego !
Szukajcie Pana, wy wszyscy pokorni ziemi,
Którzy pełnicie jego nakazy !
Szukajcie sprawiedliwości, szukajcie pokory !
Być może zostaniecie ocaleni w dzień gniewu Pańskiego.

(5) Od Adama do Baranka, Pismo Święte głosi bez przerwy ten wielki dzień zemsty i wynagrodzenia. To znaczy apokalipsę. Tak więc to Pismo Święte, a nie sekty, które ogłasza koniec świata. Wiele sekt religijnych tymczasem wspominają o tym końcu tylko, aby pozyskać wyznawców i żyć za pomocą ich strachu ; ale nie wiedzą one ani tego, o czym one mówią, ani tego, co robią, zapewniam wam. Czy należą one do starych czy świeżej daty, odrzućcie je, aby uratować wasze życie.

(6) Od dawna głoszony, koniec świata nie może nastąpić bez dokładnej wiedzy ludzkości o tym, co on oznacza i dlaczego on nadchodzi. W przeciwnym wypadku, ocaleni, którzy nie zostaliby nauczeni, ani uprzednio oddzieleni od nieobrzezanych, ulegliby ponownie przepisom swoich ojców, i rozpoczęliby swoje dzieła, aż do momentu, kiedy wszystko by wymarło. Co nie może się zdarzyć.

(7) Sprawcy tego nieszczęścia nie spełniają już warunków, aby pozostać na tej planecie, której wcale nie stworzyli, i która nie jest ich własnością. Mimo, że byli oni jednak niezbędni do rozwoju zła aż do horroru, to będą oni teraz musieli stawić czoło burzy, którą rozkręcili, i która ich wszystkich porwie aż do ostatniego. Ich niesprawiedliwe uczynki runą, ich arogancja zmaleje. Palić się będą jeden z drugim razem, i nikogo nie będzie, aby ich ugasić ! W ich niedoli, będą jeszcze otwierać usta, aby bluźnić, ale żaden dźwięk nie wydostanie się z ich gardła. Zwykli ludzie odwrócą się plecami do nich. Wtedy, zanim nie zostaną pochłonięci, zrozumieją jaki jest ich świat i dlaczego Bóg dziś go niszczy.

(8) Z powodu błądzenia przywódców nacji, napięcia rozwijają się i rozmnażają we wszystkich krajach. Ale dzięki potężnej broni, za którą się oni zasłonili, dominujące nacje myślą niemniej móc nałożyć dziś pokój i bezpieczeństwo na całym świecie. I tu się zaczyna dramat kary. Ponieważ oszołomieni przez swoich przywódców, ludzie kryją się za tym, co może ich wytępić w jednej chwili... Czy taka postawa nie jest szczytem niespójności ludzkich poglądów ?

(9) W ten sposób broń rozmnożyła się i zostanie wykorzystana, zwłaszcza, że człowiek zawsze korzystał z tego, co stworzył. Uważajcie więc na niespójność tych, którzy sprowadzili broń atomową, i którzy twierdzą, że nikt z niej nie będzie korzystać. Ponieważ jedynie zwariowani mogą powiedzieć : produkujemy pługi w dużych ilościach, aby nie orać pola ! Czy to nie konieczność zakopania chwastów i odnowienia gleby, która stwarza potrzebę robienia pługów ? Podobnie, wszystko co musi zniknąć na świecie, stopniowo sprowadziło tę broń Szatana, za pomocą której duże miasta zostaną na zawsze zniszczone, razem z tym wszystkim, co jak one, powinno zniknąć.

(10) Mieszkańcy miast, czy te dymiące kotły, w których się gotujecie, pozwolą wam jeszcze dosłyszeć to, co ja mówię ? Podobnie jak mieszkańcy Sodomy i Gomory, wy również powiecie : to jakiś żart ! Ponieważ, nie będąc w stanie pojąć rzeczywistości, czyli to, co oni mówią do obu aniołów (Mojżesza i Eliasza), którzy przychodzą wieczorem (u schyłku świata), aby ich ostrzec, że ich miasta zostaną obrócone w popiół. Już tłumaczyłem, że Sodoma i Gomora nie są dwoma miastami z przeszłych czasów, lecz ilustracją i zawartością dużych miast z czasów obecnych, w których rozwijają się coraz bardziej korupcja, przemoc, nadużycie, zanieczyszczenie, perwersja oraz choroba. Dlatego też, kiedy patrzymy z góry na duże miasto, widzimy rozwijający się nowotwór, a nie chwałę ! A ci, którzy są z tego dumni, są dumni z rozwijającego się guza, poprzez którego nadchodzi koniec. Powód ich zniszczenia nie stanowi już dla was żadnej tajemnicy.

Ostateczna walka

(11) Oddzielenie ludzi jest nie do uniknięcia. Toteż wiem, że idziecie na rzeź, ponieważ, aby was wystawić na próbę, Bóg naśle nieobrzezanych przeciwko wam. Powiadam, że w waszych rodzinach, w wioskach i miastach ci, którzy nie uwierzą, wyciągną miecz przeciwko wam, aby was powstrzymać. Ta ostateczna i zapowiedziana konfrontacja od dawna, jest więc nie do uniknięcia, i będziecie musieli się uzbroić, abyście mogli obronić się przed nimi aż do śmierci. Nie czyniąc tego, przydzielacie rację Szatanowi, odrzucając tym samym Boga, który niszczy świat, abyście mogli żyć wolni na tej ziemi.

(12) Zastosujcie więc to zalecenie Jezusa :

Lecz teraz kto ma trzos, niech go weźmie ; tak samo torbę ;
a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i kupi miecz (broń) !
Albowiem powiadam wam : to, co jest napisane, musi się spełnić na mnie : Zaliczony został do złoczyńców. To bowiem, co się do mnie odnosi, dochodzi kresu. Oni rzekli : Panie tu są dwa miecze. Odpowiedział im: Wystarczy.

(13) Jednak, nie należy odebrać życia tych, którzy nie wierzą, ponieważ ta walka, to nie jest wasza walka ! Nie, nie odważajcie się podnieść ręki na kogokolwiek, abyście nie stali się mordercami. Jeśli jednak przeciwstawią się waszemu odejściu w góry, próbując was zatrzymać siłą, albo was uwięzić, albo zabić, wtedy z powodu ich postawy, sprowadzą na siebie samych karę. Ponieważ, aby iść wedle planu Boga, który niszczy skorumpowany świat i złych ludzi, musicie ich wytępić aż do ostatniego.

(14) Odtąd, to wy jesteście spadkobiercami ziemi, sędziami i prawem. Przestępcy już nimi nie są. Bądźcie zatem stanowczy w waszej uczciwości, oraz zdecydowani, aby nigdy się nie poddać ; ponieważ nie uda się wam uniknąć tej ostatecznej wojny na Ziemi, która pozostawi trupy od jednego końca ziemi do drugiego oraz miasta bez mieszkańców.

(15) Wspierani przez religijnych i naukowców, przywódcy narodów spróbują najpierw zabronić księgę życia, a następnie was zatrzymać, was, którzy wycofujecie się na wzgórza, ażeby zastopować piekło na świecie. Nie będąc w stanie temu zapobiec, wówczas przywódcy wojskowi będą pretendować o prawo rządzenia, aby podjąć próbę opanowania sytuacji. Ich racją bytu będąc zabijanie człowieka, nie myślcie, że się od tego powstrzymają, albo że was będą błagać. Wręcz przeciwnie, widząc, że nie są już zbawieniem, będą starali się was wciągnąć w ich zagładę wszelkimi sposobami. Ale to oni zginą ! Tak więc zanim nie znikną, może pojmą sens walki Dawida, który ucina głowę Goliatowi (gigant wojskowy) za pomocą miecza tego ostatniego. To nie ma znaczenia ! Wystarczy, że wy to ogarniacie, że ich ciała były przeznaczone do wielkiej uczty Boga, na koniec wieków.

Fala ognia i wody potopu

(16) Ta fala ognia wystąpi w wielu krajach. I ze względu na współzależność nacji, pierwsza z nich, która upadnie, wciągnie inne tuż za nią. Wówczas już podekscytowane jedne przeciwko drugim w ich niezgodzie, te najbardziej aroganckie użyją całą masę swoich potężnych broni przeciwko ich wrogom od zarania dziejów. W tym ostatecznym zniszczeniu nie będzie żadnej kolejności. Będzie panował chaos i szaleństwo, których nic nie będzie w stanie zatrzymać, z wyjątkiem ich własnej zagłady.

(17) Nacje te wykorzystają swoją broń wszystkie razem. W czasie tej bitwy i stosunkowo krótkim czasie, ogień nuklearny i jego pożary (jezioro ognia), gwałtownie spadną na miasta i spowodują wody potopu oraz gradu. W istocie wiecie, że jeden wielki wulkan, który przebudza się, jest w stanie przyciemnić niebo kurzem i dymem, które on nagle wypluwa. A jeśli kilka dużych wulkanów wybuchnęłoby razem, to stworzyłyby one ogromną i jednolitą chmurę kurzu, która wraz z istniejącymi chmurami, otoczyłaby Ziemię, tworząc ekran wobec Słońca. Konsekwencją byłaby intensywna kondensacja atmosfery poprzez ochłodzenie, a następnie duże opady deszczu i gradu.

(18) Wyobraźcie sobie wówczas to samo zjawisko, które dzieje się wraz z tysiącami wulkanów nuklearnych (wybuchy), które wzniosą do nieba kurze wielkich zniszczonych miast, ogromną temperaturę i dymy z niezliczonych pożarów. Będziecie wtedy mieć żywy obraz ulewnych deszczów i gradu, które gwałtownie spadną na ziemię, dokańczając dzieła zniszczenia tego, co się uratowało.

(19) Na obu półkulach zapadnie noc z powodu tej chmury, oraz wszędzie będzie panować zimno. Lód się pojawi. Przez pewien czas, gdziekolwiek byśmy nie byli i jak to Pismo Święte ogłasza, ani Słońce, ani Księżyc, ani gwiazdy nie będą widoczne. Będzie mrok i ciemność. Następnie przyjdzie oczyszczający potop. Ten zaś będzie zbawienny, ponieważ opanuje on destrukcyjne skutki ognistych kul, i opłucze powietrze oraz ziemię z kurzu radioaktywnego, który zostanie w dużej mierze zabrany przez porywcze wody, aż na dno morza, gdzie zostanie on opanowany.

(20) Dlatego, że silne źródło ciepła w atmosferze powoduje opady deszczu poprzez ochłodzenie, wybuchy nuklearne odbędą się z wodami potopu i gradu. Wtedy te deszcze ulewne i silne, opanują skutki destrukcyjne tej broni, które będą ograniczone do mniejszych odległości od ich wybuchów – Szatan będzie kontrolował ogień, a Bóg mu odpowie deszczem – A wy, wam się nic nie stanie, ponieważ będziecie już w bezpiecznym miejscu w górach waszego kraju. Jednakże, powinniście uważać zarówno na eksplozje, na promieniowania, na wody, na grad i na zimno, oraz utrzymać się w cieple i z dala od miast, w miejscach wystarczająco wysokich i osłoniętych.

(21) Nie przerażajcie się jednak tym, bo w górach, będziecie bezpieczni. Zobaczycie co najwyżej kilka długich i mocnych świateł w oddali, ciemno, które zapadnie w południe ze względu na dużą czarną chmurę, oraz wszechobecne zimno. Wtedy, zgodnie z tym, co jest głoszone, moce niebios zostaną zachwiane i spowodują wody potopu. Ale miejcie spokojne serce, wy obrzezani, wasze życia są cenne. Ojciec was ochroni przed tymi strasznymi plagami, które nastąpią, i do których zbliżacie się coraz bardziej każdego dnia.

(22) Tym razem wiecie, że apokalipsa zaczyna się ze zmartwychwstaniem, które sprawia Syn i oddzieleniem ludzi, które z niego wynika, i że kończy się ono tym słynnym ochronnym i oczyszczającym potopem. W ten sposób wyraźnie widzicie jak rozpętają się plagi nawzajem w idealnej spójności. Co sprawi, że Ziemia pozbędzie się na zawsze tych wszystkich, którzy ją katowali.

Zwycięstwo świętych

(23) Przez kilka dni, czterdzieści według Pisma Świętego, ogień będzie szalał na Ziemi, mieszany z wodą i gradem. I jak to pokazuje Lot, wszystko to, co znajdzie się na równinie, zostanie zniszczone przez jedną plagę lub drugą. Jeśli dni te nie zostałyby skrócone, mówi Jezus, to nikt nie zostałby ocalony ; lecz z uwagi na was, wybrańców, te dni zostaną skrócone. W istocie rozumiecie, że jeśli tak by nie było, to nikt by nie mógł przeżyć. Ale kiedy ta ciemna chmura się w końcu rozproszy, i Słońce zjawi się na nowo na niebie, będziecie wiedzieli, że rozpoczyna się nowa era. Bóg otrze wasze łzy. A radość powróci do waszych serc, jeszcze większa niż ta, której żaden człowiek jeszcze nie odczuł.

(24) Od tej chwili, już nic was nie zaskoczy, ponieważ będziecie czekali na to wszystko , co było ogłaszane. Kiedy zacznie się jedna plaga, to będziecie czekali na następną bez lęku. Ale, znając was anioły, wiem, że wasza wielka radość będzie was wołała do wyjścia z domów do tańca na zewnątrz, kiedy te rzeczy się zrealizują. Nie odważajcie się jednak wychodzić, ponieważ grad zmusi was do powrotu szybciej, niż byście nie wyszli !

(25) Poza tym, pierwsze deszcze będą czarne i zanieczyszczone, i pozostaną niebezpieczne aż do czasu, kiedy nie staną się ponownie przezroczyste i rzeźwiące. Co będzie wymagało trochę czasu, podczas którego pozostaniecie w ukryciu w waszych domach, nie czyniąc głupstw przez roztargnienie, spowodowane uniesieniem, patrząc na sprawiedliwość niebios, która nareszcie się zrealizowała, oraz na królestwo Boże, które znajduje się tuż za progiem. Wyjdziecie z nich, ale tylko wtedy, kiedy Słońce wstanie nad królestwem. Do tego czasu, należy do was uzbroić się w cierpliwość.

(26) Ale przeżyjecie wtedy szczególne wydarzenie w życiu oraz wielką radość, którą niewielu aniołów z nieba doświadczyło, ponieważ etap przejścia ze świata zwierząt do świata duchowego zdarza się tylko raz na początku spirali historii ziemi. I tak, jak o tym czytaliście, wyjdziecie na zewnątrz skacząc z radości, ponieważ bezbożni tego świata, którzy was tak bardzo krzywdzili, zostaną zniweczeni w popiół pod waszymi stopami. Już żadne przekleństwo nie będzie miało miejsca na Ziemi ; a wy będziecie naprawdę wolni, wyzwoleni na zawsze z kłamstwa i od możnych, którzy bezczelnie rządzą wami. Jedynie Bóg będzie nad waszymi głowami w pełni panował, prowadząc was i chroniąc za pomocą Swego prawa.

(27) Niewątpliwie, ze względu na to, co nadchodzi i co wyjaśniam, nieobrzezani powiedzą, że wykorzystuję niebezpieczną sytuację , w której świat się dziś znajduje, aby was postraszyć i was pogodzić z Bogiem. Strzeżcie się, aby nie myśleć tak jak oni, ponieważ pokazuję rzeczywistość taką, jaka jest ; i jaką każdy widzi. Czy chcecie powiedzieć, że znałbym rzeczy niebieskie, a nie wiedział co się dzieje na Ziemi, ani w jakich czasach znajduje się świat ? Bądźcie zatem rozsądni, ponieważ od dawna wszystko prowadzi do królestwa Bożego, co byśmy nie powiedzieli, co byśmy nie zrobili.

(28) Wprawdzie nic nie może zaszkodzić ludzkości w czasie, wszystko ją buduje. Ale niech każdy zrozumie, że jedynie wprowadzenie prawdy na świat wystarcza, aby zmienić serce człowieka oraz świat. Znając odtąd doskonale wszechświat i człowieka, na głową którego nie może być innych ludzi, lecz tylko jego Stwórca, osiągnęliście inną koncepcję życia. Wówczas będzie wam odtąd niemożliwe pracować dla innych oraz żyć pod przymusem i groźbą przywódców nacji. Koniec z tym światem, nawet bez użycia broni ! I nie spoglądajcie do tyłu. Prędzej słuchajcie mnie nadal, ponieważ wasze zbawienie jest przed wami, pod koniec waszego rozwoju.

(29) Czyściec zaczyna się już teraz w waszych sercach i zakończy się po burzy ognia, którą będziecie musieli pokonać. Ci. którzy wytrwają aż do końca, zostaną ocaleni, choć pod koniec tych bolesnych zdarzeń, zostanie was bardzo niewielu we wszystkich krajach. Nie załamujcie się jednak, ponieważ to dla was samych i dla dzieci waszych dzieci, to wszystko się dzisiaj dzieje. Jednak przezwyciężycie ten etap, ponieważ jesteście zaznaczeni pieczęcią Boga żywego, który was wybrał wśród wszystkich, i pokonacie to !

Strona główna
Podsumowanie Księgi Życia
Darmowe pobieranie księgi życia w formacie PDF lub EPUB
Zamów wydaną księgę u wydawcy : PLUMOR
Kontakt
Pokaz rysunków z księgi
Filmy wyreżyserowane przez czytelników
Pomoc
Darmowe pobieranie Księgi Życia Baranka

Tłumaczenie Księgi Życia w internecie lub w PDF/Epub będąc ostatniej wersji, może zawierać błędy mimo całej staranności, którą zapewnialiśmy. Jeśli stwierdzicie jakiś problem, bardzo prosimy o zapoznanie się z oryginalnym tekstem, który znajduje się na witrynie francuskiej, aby go wyjaśnić. Aby tego dokonać, kliknij na francuską flagę, aby wyświetlić odpowiednią stronę. Możesz również nas poinformować o wszelkim błędzie, aby nam pomóc w jego poprawieniu.

Dziękujemy wam za waszą wyrozumiałość.

TOP
Kontakt ...
iconezamknąć